Serie A: wyjątkowy gest przed meczem Milan - Lazio. Chodzi o Krzysztofa Piątka

Tuż przed spotkaniem ligi włoskiej, Milan - Lazio, doszło do dość oryginalnej sytuacji. Dziecko stojące przed Krzysztofem Piątkiem postanowiło wykorzystać fakt, że jest w telewizji i... Przekonaj się sam.
Marek Bobakowski
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z lewej)

Piłkarze AC Milan coraz bliżej Ligi Mistrzów. W sobotni (13.04.) wieczór pokonali Lazio Rzym po bramce z rzutu karnego (1:0). Szczęśliwym strzelcem okazał się Franck Kessie (tutaj przeczytaj relację z meczu >>). Krzysztof Piątek tym razem nie wpisał się na listę strzelców, chociaż miał ku temu okazje. Najważniejsze jednak - z jego perspektywy - są trzy punkty dla zespołu.

Przed meczem doszło do dość oryginalnej sytuacji. Piłkarze obu ekip wyszli na murawę w towarzystwie dzieci, młodych adeptów futbolu. To ogólnie przyjęty i jednocześnie bardzo miły zwyczaj. Chłopak, który wyprowadzał na murawę Polaka został bohaterem wieczoru. Dlaczego?

Zobacz sam.

Dziecko wykonało gest strzelania z pistoletu, który prezentuje polski napastnik za każdym razem, gdy wpisuje się na listę strzelców. Film szybko rozszedł się w internecie. Zaledwie kilkanaście minut po meczu obejrzało go kilka tysięcy kibiców.

Milan zajmuje obecnie czwarte, premiowane awansem do Ligi Mistrzów, miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek ligowych. W najbliższym meczu (20.04.) ekipa Piątka zmierzy się na wyjeździe z Parmą.

Czy AC Milan awansuje do przyszłorocznej Ligi Mistrzów?