Serie A: oto bramka Milika z meczu Chievo Werona - SSC Napoli. Polak wszystkich zaskoczył (wideo)

Arkadiusz Milik zdobył 17. gola w obecnym sezonie ligi włoskiej. Gola tak samo pięknego, co niespodziewanego. Otrzymał piłkę, miał trochę miejsca i postanowił uderzyć. Wyszło smakowicie.

Marek Bobakowski
Arkadiusz Milik PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
SSC Napoli umocniło się na pozycji wicelidera włoskiej Serie A - dzięki wygranej 3:1 z ostatnią drużyną tabeli (tutaj przeczytasz całą relację z tego meczu >>). Piłkarze Chievo Werona od dawna pogodzili się już ze spadkiem (a po meczu z Napoli są już tego pewni) i nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się ekipie, w której od pierwszej minuty zagrali Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Ozdobą spotkania okazała się bramka tego pierwszego.

Ale i Zieliński miał w niej swój udział. W 64. minucie spotkania polski pomocnik zagrał krótkie podanie do Milika, ten podciągnął w okolice mniej więcej 22 metrów od bramki Chievo i... Uderzył nie do obrony. Choć rywale i pewnie wielu kibiców spodziewało się, że raczej będzie szukał możliwości podania.

Zobacz:

Dla Milika to była 17. bramka w obecnym sezonie. Polski napastnik zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców włoskiej ligi. Przed nim są jedynie: Fabio Quagliarella (22 gole), Krzysztof Piątek (21), Duvan Zapata (20) oraz Cristiano Ronaldo (19).

Kolejne spotkanie ligowe Napoli zagra w wielkanocny poniedziałek (22.04.) z Atalantą Bergamo. Wcześniej, w czwartek (18.04.) ekipę Milika i Zielińskiego czeka rewanżowe spotkanie w ramach Ligi Europy z Arsenalem. W pierwszym meczu fazy ćwierćfinałowej Włosi przegrali na wyjeździe 0:2 i teraz czeka ich ciężkie zadanie, aby odrobić straty i awansować do półfinału tych rozgrywek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Ile bramek w obecnym sezonie ligi włoskiej strzeli Arkadiusz Milik?