Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kończy karierę sportową i przenosi się do ratusza. Piłkarz Bytovii, Mateusz Oszmaniec, zostanie wiceburmistrzem

Mateusz Oszmaniec za nieco ponad dwa tygodnie obejmie urząd wiceburmistrza Bytowa. Bramkarz Bytovii jest doktorem nauk oraz trenerem z licencją UEFA A.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mateusz Oszmaniec Facebook / Mateusz-Oszmaniec-Fanpage / Na zdjęciu: Mateusz Oszmaniec

"Z boiska piłkarskiego do ratusza" - tak można określić nowy rozdział w życiu Mateusza Oszmańca, rezerwowego bramkarza Bytovii Bytów. Jak dowiedział się serwis weekendfm.pl, 30-letni piłkarz 1 maja obejmie funkcję zastępcy burmistrza Bytowa, Ryszarda Sylki.

Oszmaniec miał zostać wiceburmistrzem miasta w północnej Polsce 1 stycznia tego roku, ale nie było to możliwe z powodów formalnych. Pojawiły się bowiem wątpliwości, czy studia doktoranckie można wliczać w staż pracy. 21 marca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym i przeszkoda prawna została usunięta.

"Wydziały spraw społecznych, rolny oraz edukacji, kultury i sportu zostaną powierzone nowemu wiceburmistrzowi Bytowa" - czytamy w weekendfm.pl.

ZOBACZ WIDEO Dziwne zakończenie bójki Lewandowskiego z Comanem. "Było ostro i wszyscy spodziewali się ogromnych kar!"

ZOBACZ: Wygrani i przegrani. Sprawdź jak polscy sportowcy poradzili sobie w wyborach samorządowych >>

Bramkarz jest legendą Bytovii. Przyszedł do klubu przed sezonem 2008/09, stając się od razu podstawowym graczem. Od kilku lat Oszmaniec jest jednak tylko rezerwowym. W obecnym sezonie wystąpił w dwóch meczach w Pucharze Polski. Objęcie stanowiska burmistrza oznacza dla niego koniec kariery zawodniczej.

W ubiegłym roku sportowiec z Bytowa uzyskał tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej - WIĘCEJ TUTAJ, a także został trenerem UEFA A. - Dla mnie zawsze ważny jest zespół, drużyna i dążenie do jednego wspólnego celu - napisał na Facebooku w kontekście swojej kariery politycznej.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×