Lotto Ekstraklasa: problem Legii Warszawa. Podwójne złamanie Mateusza Wieteski

W meczu z Pogonią Szczecin Mateusz Wieteska doznał kontuzji, która wykluczy go z gry w najbliższych meczach. Stoper Legii Warszawa ma złamaną kość jarzmową, a do tego nabawił się urazu kości szczękowej.

Łukasz Witczyk
Mateusz Wieteska WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
W meczu z Pogonią Szczecin młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał 90 minut i był pewnym punktem Legii Warszawa, która wygrała 3:1. Mateusz Wieteska w pierwszej połowie zderzył się z Mariuszem Malcem. Obrońca Legii uderzył piłkę głową, ale po chwili kolanem trafił go gracz Pogoni. Wieteska potrzebował pomocy medycznej, ale kontynuował grę.

Zderzenie z Malcem miało konsekwencje dla Wieteski. Jak podaje serwis legia.net, obrońca mistrzów Polski przeszedł dokładne badanie, po których okazało się, że ma złamaną nie tylko kość jarzmową, ale również kość szczękową. Czeka go kilkudniowa przerwa w treningach.

22-latek na pewno nie wystąpi w meczu z Cracovią (20 kwietnia), a pod znakiem zapytania stoi jego udział w spotkaniu z Lechem Poznań (24 kwietnia). Do gry Wieteska ma wrócić w kolejnych meczach. W przyszłym tygodniu ma udać się do Niemiec, gdzie zostanie wykonany odlew specjalnej maski ochronnej, w której ma grać Wieteska.

Młodzieżowy reprezentant Polski w tym sezonie rozegrał dla Legii 32 spotkania, w których zaliczył asystę. 22-latek jest pewnym punktem warszawskiego zespołu, a także kadry Czesława Michniewicza, która zagra na mistrzostwach Europy U-21. Jeśli Wieteska dojdzie do pełni zdrowia to jest pewniakiem do powołania na tę imprezę.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?