MLS. Zlatan Ibrahimović wściekł się na sędziego. "Chyba pił kawę w tym czasie"

Los Angeles Galaxy Zlatana Ibrahimovicia wygrało kolejny mecz, ale szwedzki gwiazdor miał sporo do zarzucenia sędziemu z wozu VAR. W pewnym momencie wypalił nawet: - MLS to ja, więc nie obawiam się kary.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Kontrowersyjna wypowiedź miała miejsce tuż po spotkaniu w strefie mieszanej. - Sędzia może popełnił błąd, ale koleś na górze czy gdzie on tam ogląda powtórki... Widzieliśmy jak to pokazywali i było widać, że faul miał miejsce poza polem karnym. Nie chcę narzekać, ale sędzia chyba pił kawę w tym czasie albo za bardzo cieszył się oglądaniem meczu - powiedział w swoim stylu Zlatan Ibrahimović.

Szwed nawiązał do sytuacji w meczu Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo. Tuż po przerwie sędzia zarządził rzut karny dla gości, choć gospodarze uważali, że faul miał miejsce poza "szesnastką". Ostatecznie ekipa z Los Angeles wygrała 2:1, a Ibrahimović strzelił pierwszą bramkę - po rzucie karnym, który sam wywalczył.

- Nie chcę być zbyt krytyczny czy coś w tym stylu, ponieważ MLS mnie ukarze, ale w sumie MLS to ja, więc nie obawiam się tego - wypalił później Ibrahimović z uśmiechem na twarzy.

LA Galaxy jest jedną z najlepszych ekip w USA. Po 7 kolejkach ma na koncie 6 zwycięstw i porażkę. Ekipa Ibrahimovicia jest wiceliderem Konferencji Zachodniej, ale ma też o jedno spotkanie mniej rozegrane od aktualnego lidera - Los Angeles FC. Były napastnik Barcelony i AC Milan ma 7 goli, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Więcej bramek ma jedynie Carlos Vela (8).

Czy Zlatan Ibrahimović powinien wrócić jeszcze do jakiegoś europejskiego klubu?