Kamil Grabara obronił rzut karny, AGF Aarhus wygrało kolejny mecz ligowy

Kamil Grabara obronił rzut karny, a jego AGF Aarhus pokonało 4:2 Vejle BK w meczu 31. kolejki duńskiej Superligaen. To było 4. zwycięstwo z rzędu zespołu Polaka.

Kuba Cimoszko
Kamil Grabara Newspix / Tomasz Zasinski / Na zdjęciu: Kamil Grabara
To był doliczony czas gry. Sędzia Peter Munch Larsen wskazał na rzut karny, do którego podszedł Właden Jurczenko. Dla Ukraińca była to okazja na skompletowanie hat-tricka. Pozbawił go jednak tej możliwości Kamil Grabara, zatrzymując jego strzał z jedenastu metrów.

Dla polskiego bramkarza był to 11 występ w barwach duńskiej drużyny, do której jest wypożyczony z Liverpoolu. We wszystkich rozegrał pełne 90 minut, 4 razy zachował czyste konto.

Wielkanocne spotkanie grupy spadkowej duńskiej ekstraklasy miało emocjonujący przebieg. Po pierwszej połowie prowadziło Vejle BK (2:1), mimo że od 33. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Alana Sousy. Aarhus GF ostatecznie zdołało jednak odwrócić losy i wygrało 4:2. Bohaterem został strzelec trzech goli, Patrick Mortensen.

Aarhus GF prowadzi w tabeli grupy spadkowej Superligaen. Zespół ma na swoim koncie i jest już pewny utrzymania.

2:4 - Tobias Sana 90+4'

Czy Kamil Grabara powinien być podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski podczas ME U-21?