Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Tomasz Hajto: Nie ma interpretacji, jest paranoja. Powinien być rzut karny

Sytuacja z 3. minuty meczu pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa (1:3) wzbudziła ogromne kontrowersje. Zdaniem Tomasza Hajty, sędzia Daniel Stefański powinien podyktować rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka.

Łukasz Witczyk
Tomasz Hajto Agencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Tomasz Hajto
Temat ten poruszono również w programie "Cafe Futbol" emitowanym na antenie Polsatu Sport. W studiu pokłócili się dziennikarz Roman Kołtoń oraz były piłkarz Tomasz Hajto. - Tomek nie okazujesz szacunku dla człowieka, który ma swoje zdanie - powiedział Kołtoń do Hajty, który negował opinię sędziego Łukasza Rogowskiego, który bronił decyzji Stefańskiego.

- Nie ma interpretacji, jest paranoja. Jakby przepisów nie zmienić, złapał piłkę ręką zmierzającą do bramki. Ma rękę wysuniętą przy wślizgu - tłumaczył Hajto. - Artur Jędrzejczyk ewidentnie zahaczył piłkę ręką i powinien być rzut karny dla Lechii - dodał były reprezentant Polski.

Decyzja Daniela Stefańskiego wzbudziła ogromne kontrowersje. Artur Jędrzejczyk w 3. minucie ratował Legię Warszawa przed stratą gola. Wślizgiem zatrzymał piłkę lecącą do pustej bramki. Zawodnicy Lechii Gdańsk nie zgadzali się z werdyktem arbitra i domagali się rzutu karnego. - Sędzia nas okradł - mówił po spotkaniu bramkarz gospodarzy, Dusan Kuciak (więcej TUTAJ).

Piłka najpierw odbiła się od biodra Artura Jędrzejczyka, a następnie uderzyła go w rękę. Dlatego Stefański nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. To spowodowało nawet dyskusję w środowisku sędziowskim. Z taką decyzją nie zgadzali się dziennikarze, eksperci czy kibice.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?