Serie A. Klasyfikacja strzelców. Cristiano Ronaldo dogonił Krzysztofa Piątka i Duvana Zapatę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Pasjonująco zapowiada się finisz wyścigu o koronę króla strzelców Serie A. Cristiano Ronaldo wrócił na pozycję wicelidera, ale jego konkurenci - w tym Krzysztof Piątek - mogą wkrótce odpowiedzieć.

W piątkowych derbach Turynu przez długi czas zanosiło się na niespodziankę. Juventus, który ma już zapewniony tytuł mistrzowski, przegrywał z Torino FC 0:1. Remis Starej Damie uratował Cristiano Ronaldo, który w 84. minucie popisał się przepięknym uderzeniem głową.

Dzięki temu trafieniu Portugalczyk jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Serie A. CR7 zrównał się z Krzysztofem Piątkiem (AC Milan) i Duvanem Zapatą (Atalanta). Do lidera Fabio Quagliarelli (Sampdoria) trójka traci dwa gole.

Rywale Ronaldo w wyścigu o tytuł capocannoniere mają szansę na odpowiedź w 35. kolejce Serie A. Quagliarella i Zapata wyjdą na boisko w niedzielę (Sampdoria zagra na wyjeździe z Parmą, zaś Atalanta w Rzymie z Lazio), natomiast Piątek - w poniedziałek (mecz Milanu u siebie z Bologną). Przypomnijmy, że Polak czeka na gola od 6 kwietnia (bramka w przegranym 1:2 meczu z Juventusem) Klasyfikacja strzelców Serie A