II liga: Radomiak złapany w doliczonym czasie. Zmiana sędziego w Rybniku

Radomiak stracił gola na 1:1 w czasie doliczonym do meczu z Pogonią Siedlce. W Rybniku z powodu kontuzji doszło do zmiany sędziego.

mecz Widzew - Radomiak Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / Na zdjęciu: mecz Widzew - Radomiak
Kluby z województwa mazowieckiego zmierzyły się w Siedlcach. Pogoń to najlepszy drugoligowiec rundy wiosennej, a Radomiak Radom jest liderem rozgrywek. Jego trenerem jest Dariusz Banasik, który w poprzednim sezonie spadł z siedlczanami z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Banasika byli blisko zwycięstwa i przerwania passy Pogoni. Zdobyte wcześnie prowadzenie utrzymali do końca regulaminowego czasu. Sędzia Łukasz Karski zdecydował się doliczyć pięć minut i to w nich Pogoń doprowadziła do remisu 1:1. Paweł Łydkowski wykorzystał dośrodkowanie Dariusza Brągiela.

Radomiak pozostaje pierwszy w stawce. Jego przewaga nad wiceliderem Widzewem Łódź to punkt. W niedzielę ważne spotkanie Elany Toruń z GKS-em Bełchatów, które zdecyduje o układzie na górze tabeli przed dwiema ostatnimi kolejkami.

W meczu Olimpii Grudziądz z Resovią w rundzie jesiennej padło siedem goli, a ze zwycięstwa 4:3 cieszyli się zawodnicy z Podkarpacia. W drugim spotkaniu skuteczność dopisała tylko Biało-Zielonym, którzy zrewanżowali się beniaminkowi. Wygraną 2:0 zapewnili Mateusz Marzec i Agwan Papikjan. Olimpia zrehabilitowała się za porażkę sprzed tygodnia i pozostaje w grze o awans. W tabeli jest czwarta.

ROW 1964 Rybnik przystąpił do meczu z Olimpią Elbląg po zwycięstwie 2:1 w Grudziądzu. W identycznym składzie, choć zmiana w nim była potrzebna już w pierwszej połowie. Jacek Trzeciak wprowadził Mateusza Bukowca za kontuzjowanego Marka Krotofila, Kiedy doświadczonego piłkarza zabierał do szpitala ambulans, ROW prowadził 1:0. Bez swojego lidera defensywa rybniczan straciła dwie bramki po strzałach Michała Kuczałka. Olimpia wygrała 2:1 ważny mecz na dole tabeli.

Drugą połowę w Rybniku sędziował Sebastian Szczotka, który zastąpił kontuzjowanego sędziego głównego. Była to pierwsza taka sytuacja w rozgrywkach.

Błękitni Stargard wygrali 3:0 ze Skrą Częstochowa. Przez prawie cały sezon drużyna z Pomorza Zachodniego nie potrafiła zorganizować się w defensywie, po czym w kluczowym momencie rozgrywek nie straciła gola w trzech kolejkach z rzędu. Z przodu może liczyć na Przemysława Brzeziańskiego, który otworzył wynik meczu z beniaminkiem uderzeniem z rzutu wolnego. Napastnik Błękitnych trafił do bramki po raz dziewiąty w sezonie. Drugim snajperem zespołu jest Adrian Kwiatkowski, który zmienił rezultat strzałem głową. Dobrym podsumowaniem meczu było trafienie na 3:0 Filipa Karmańskiego, będącego w klubie od 2016 roku.

32. kolejka II ligi:

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
0:1 - Patryk Mikita 6'
1:1 - Paweł Łydkowski 90'

Resovia - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:2)
0:1 - Mateusz Marzec 21'
0:2 - Agwan Papikjan (k.) 38'

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:2 (1:0)
1:0 - Jan Janik (k.) 8'
1:1 - Michał Kuczałek 76'
1:2 - Michał Kuczałek 81'

Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 3:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Brzeziański 49'
2:0 - Adrian Kwiatkowski 86'
3:0 - Filip Karmański 90'

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
0:1 - Marcin Bochenek 54'
1:1 - Michał Trąbka (k.) 71'
1:2 - Patryk Czarnowski 79'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom pozostanie na szczycie tabeli do końca sezonu?