Premier League: katastrofa Manchesteru United. Koniec marzeń o Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Peters/Man Utd  / Na zdjęciu: Alexis Sanchez (z lewej), Ashley Young (z prawej)
Getty Images / John Peters/Man Utd / Na zdjęciu: Alexis Sanchez (z lewej), Ashley Young (z prawej)

Manchester United zawiódł w starciu z czerwoną latarnią ligi i zaledwie zremisował z Huddersfield Town 1:1. Czerwone Diabły nie zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Ledwie osiem minut potrzebował Manchester United, żeby wbić bramkę najsłabszej drużynie w lidze. Huddersfield Town miało przed starciem z Czerwonymi Diabłami ledwie 14 punktów na koncie. Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Scotta McTominaya, który oddał lekki strzał lewą nogą. Na dodatek leciał on wprost w Jonasa Loessla, ale ten zawahał się, jak ma interweniować. Ostatecznie nogą chciał sparować piłkę, lecz zrobił to fatalnie.

Dla McTominaya to drugie trafienie w Premier League w tym sezonie. Przed miesiącem pokonał bramkarza Wolverhampton Wanderers.

Man Utd nie grał wielkiego meczu, ale przed przerwą mógł się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Paul Pogba oddał strzał głową z siedmiu metrów i piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce.

Kwadrans po zmianie stron Huddersfield dość niespodziewanie doprowadziło do wyrównania. Korner miał Man Utd, ale piłkę złapał Loessl. Natychmiast posłał 60-metrowe podanie do Isaaca Mbenzy, który w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą uderzył między jego nogami. Dla 23-letniego Belga to dopiero pierwszy gol w Premier League w tym sezonie.

Mbenza tak celebrował zdobytą bramkę, że kopnął chorągiewkę i złamał ją. Na nową trzeba było czekać pięć minut i dlatego sędzia drugą połowę przedłużył o osiem minut.

Obie drużyny miały świetne szanse, żeby wygrać ten mecz. Lepsze okazje stworzyli goście, a drugi raz w poprzeczkę trafił Pogba. Tym razem Francuz uderzył technicznie z 16 metrów.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1, który powinien być wstydliwy dla Manchesteru United. Huddersfield przegrało bowiem w tym sezonie wszystkie mecze z drużynami z czołowej szóstki - aż do tego niedzielnego popołudnia. Ponadto podopieczni Ole Gunnara Solskjaera stracili też szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, a więc nie zagrają w LM w przyszłym sezonie.

Huddersfield Town - Manchester United 1:1 (0:1) 0:1 - Scott McTominay 8' 1:1 - Isaac Mbenza 60'