Seria A. Fiorentina - Milan: ekspert Eleven Sports ostro potraktował Krzysztofa Piątka

Mikołaj Kruk nie przebierał w słowach komentując kolejny występ napastnika AC Milan bez zdobyczy bramkowej. - Zaczyna być wyraźnie zirytowany i widzimy go głównie jak macha rękami w kierunku sędziego, albo kolegów z drużyny - powiedział.

Marek Bobakowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek znów bez gola! Tym razem polski napastnik nie przełamał fatalnej passy w meczu z Fiorentiną (AC Milan mimo to wygrał 1:0 - TUTAJ cała relacja >>). Polski napastnik spędził na boisku 74 minuty. Nie zapisał się w pamięci kibiców niczym wyjątkowym. Zastąpił go Patrick Cutrone.

- Krzysztof Piątek sporo szarpał w pierwszej połowie meczu - przyznał w studio pomeczowym ekspert Eleven Sports, Mikołaj Kruk. - Jednak widać wyraźnie, że Polak zaczyna być zirytowany. Realizator najczęściej pokazuje go, jak... macha rękami. Albo w kierunku sędziego, albo z pretensjami do swoich kolegów. I tak jest od kilku spotkań.

Rzeczywiście, ostatnio nie idzie Piątkowi. Po fantastycznej serii strzeleckiej, przyszedł kryzys. Polak po raz ostatni zdobył bramkę 6 kwietnia 2019. Od tego momentu minęło już ponad 500 minut (TUTAJ więcej informacji na ten temat >>). A przecież Milan walczy o udział w przyszłorocznej edycji Liga Mistrzów i każda bramka jest na wagę złota. - Rzadko go widzimy, jak dochodzi do strzałów, jak wygrywa pojedynki z obrońcami - dodał Kruk.

Mateusz Święcicki - komentator Eleven Sports - zauważył, że to nawet nie Piątek został "przeczytany" przez inne zespoły i stąd ma problemy ze strzelaniem goli, ale... - "Przeczytany" został cały Milan i jego pomysł na dostarczanie piłki Krzyśkowi - stwierdził.

Przed Milanem jeszcze dwa spotkania w tym sezonie: z Frosinone Calcio oraz SPAL. Problem w tym, że nawet dwie wygrane nie zagwarantują zespołowi czwartego miejsca w tabeli i awansu do LM. Zespół Piątka musi czekać na wyniki Interu Mediolan, Atalanty Bergamo i AS Roma.