Lotto Ekstraklasa: Legia - Pogoń. Efektowny powrót Jarosława Niezgody. Finisz sezonu może należeć do niego

Powrót Jarosława Niezgody nie przeszedł bez echa. Napastnik pokazał się z bardzo dobrej strony i asystował przy jedynej bramce dla Legii.

Maciej Siemiątkowski
Jarosław Niezgoda Newspix / Rafal Oleksiewicz / Na zdjęciu: Jarosław Niezgoda
- Inaczej wyobrażałem sobie powrót na boisko - mówił po meczu zawiedziony Jarosław Niezgoda. Legia Warszawa musiała w niedzielę wygrać z Pogonią Szczecin, żeby wrócić na pozycję lidera. Wciąż aktualnego mistrza Polski wyprzedził Piast Gliwice, który w szalonym stylu pokonał Jagiellonię Białystok (2:1).

Do przerwy wciąż aktualny mistrz Polski zawiódł na całej linii. Zresztą przyznał to i trener Aleksandar Vuković. Na konferencji mówił, że tak słabego początku w wykonaniu swojej drużyny jeszcze nie widział. Ale Serb miał nosa do zmian. Grę ożywili dwaj dublerzy: Dominik Nagy i Niezgoda. Dla Polaka to był powrót do gry po blisko trzech miesiącach przerwy. Ostatni raz wystąpił 17 lutego przeciwko Cracovii (0:2).

Niezgoda wszedł już na początku drugiej połowy. I od razu miał szansę do strzelenia gola. Snajper urwał się obrońcom i oddał niecelny strzał na dalszy słupek. W 52. minucie celnie uderzył na bramkę Jakuba Bursztyna, a po chwili asystował przy trafieniu Nagy'a. 24-latek celnie dograł Węgrowi, a ten precyzyjnie strzelił w polu karnym. Dziesięć minut później Legia mogła wyjść na prowadzenie. Znowu aktywny był Niezgoda, który tym razem otworzył drogę do bramki Marko Vesoviciowi. Reprezentant Czarnogóry był na spalonym.

Sprawdź też: Aleksandar Vuković: Zagraliśmy zbyt pasywnie. To niewytłumaczalne!

- Podczas rozgrzewki wszyscy znali wynik meczu Piasta, bo spiker powiedział o nim na stadionie. Nie zacząłem od pierwszej minuty, ale wiadomość o wygranej gliwiczan mnie nie usztywniła - przyznał po spotkaniu. Polak był jednym z najlepszych zawodników Legii na boisku. Do niego kibice nie powinni mieć jakichkolwiek pretensji o stratę punktów z Pogonią. - Czułem się dobrze po wejściu na boisko i miałem wrażenie, że odwrócimy losy spotkania. Było blisko, ale jednak za daleko - dodał.

"Z nim lepiej nie otwierać lodówki"

- Z nim lepiej nie otwierać nawet drzwi lodówki, nie możemy wybiegać za bardzo w przód - odpowiedział żartobliwie przed spotkaniem Vuković. Już wtedy trenera Legii pytano o powrót Niezgody do gry. Napastnik w końcu wrócił do pełni sił.

W ubiegłym sezonie imponował skutecznością. Wydawało się, że warszawianie będą mieć strzelca wyborowego. W czerwcu zaskoczyła wiadomość o problemach Niezgody z sercem. Wykryto u niego zespół Wolfa-Parkinsona-White'a (WPW). To wrodzona wada obejmująca obecność nieprawidłowej tkanki przewodzącej pomiędzy przedsionkami a komorami. Napastnik musiał udać się na zabieg.

Już w sierpniu Legionista wrócił do treningów, ale miesiąc później doznał kontuzji pleców. Uraz prześladował go niemal do końca rundy jesiennej. Zdążył jednak zebrać pierwsze minuty w sezonie w meczach z Zagłębiem Sosnowiec (3:2) i wspominanym z Cracovią.

- Za mną trudne miesiące. W listopadzie czułem się coraz lepiej, dochodziłem do formy. Liczyłem, że w końcu nadejdzie ten moment. Wróciłem, ale kontuzja szybko się odnowiła. Wszystko wyglądało niepewnie, przez co miałem dużo myśli w głowie. Zastanawiałem się czy oraz kiedy ponownie wybiegnę na murawę - opowiadał w rozmowie z "Legia.net".

W przerwie zimowej Niezgoda nie dostawał szans od Ricardo Sa Pinto. Mówiło się, że Polak jest na wylocie, nie dostał nawet poważnej okazji do gry w sparingach. W międzyczasie nie doszedł do skutku transfer do FC Midtjylland. A na początku marca podczas treningu naderwał mięsień dwugłowy.

Problemy zdrowotne to już przeszłość. Niezgoda wrócił do gry i pokazał Vukoviciowi, że ma w składzie kolejnego groźnego napastnika. Na dwie kolejki przed końcem sezonu może jeszcze namieszać w składzie. Następne spotkanie Legia rozegra w środę z Jagiellonią Białystok.

- Mam nadzieję, że wracam do grania na dłużej - mówił z nadzieją Niezgoda. - Pod koniec rozgrywek chcę dać z siebie wszystko i pomóc drużynie. Musimy wygrać ostatnie mecze i liczyć, że Piast się potknie. Z Jagiellonią zagrałem ostatni raz przed kontuzją pleców w końcówce ubiegłego sezonu. W drugiej połowie nie wyszedłem już na boisko. Z tym kojarzy mi się Białystok.