2. Bundesliga: spadek 1.FC Magdeburg wywołał furię na trybunach (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Spadek 1.FC Magdeburg wywołał furię na trybunach
Twitter / / Spadek 1.FC Magdeburg wywołał furię na trybunach

1.FC Magdeburg żegna się z 2. Bundesligą po porażce 0:3 (0:2) z Unionem Berlin. Taka sytuacja wywołała ogromną złość u kibiców, którzy wyładowali się już na stadionie, co doprowadziło do przerwania zawodów na 10 minut.

Do końca meczu pozostawał niespełna kwadrans, kiedy na boisku zaczęły lądować różne przedmioty. Kilka minut później sędzia przerwał spotkanie, ale to nic nie dało. Po chwili bowiem kilkudziesięciu pseudokibiców z Magdeburga ruszyło w stronę sektora fanów Unionu Berlin. Nie udało im się jednak sforsować stalowego ogrodzenia, w porę pojawiły się służby porządkowe.

Co wywołało wściekłość fanów gości? Ich zespół potrzebował wygranej, by pozostać w 2. Bundeslidze, a tymczasem przegrywał 0:2 (skończyło się na 0:3, 90 minut w drużynie zwycięzców zagrał Rafał Gikiewicz - przyp. red.). Ten wynik przesądzał o relegacji.

Przez kilka minut trwała jeszcze próba sił. Dopiero interwencja policji pozwoliła zaprowadzić względny spokój i dokończyć zawody, po czym ponownie doszło do starć.

1.FC Magdeburg z pewnością zostanie ukarany finansowo przez federację. Można być zresztą przekonanym, że grzywna będzie bardzo wysoka, ponieważ już na początku meczu jego fani odpalili zakazaną pirotechnikę.

Warto zauważyć, że to był bardzo niespokojny weekend na zachodnich stadionach. Do przerwania meczu doszło bowiem także m. in. w Szwajcarii, gdzie kibice Grasshopers Zurych zaatakowali swoich piłkarzy.