Premier Liga: Lokomotiw Moskwa lepszy od FK Ufa, Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus wicemistrzami Rosji

Lokomotiw wicemistrzem Rosji 2018/2019. W spotkaniu 30. kolejki Premier Ligi, zespół z Moskwy, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, pokonał przed własną publicznością FK Ufa 1:0 i dzięki temu zakończył rozgrywki na 2. miejscu w tabeli.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw Moskwa musiał w niedzielne popołudnie uporać się z niżej notowaną ekipą z Ufy, żeby przypieczętować zdobycie srebrnego medalu w rosyjskiej ekstraklasie (wcześniej mistrzowski tytuł zapewnił sobie Zenit Sankt Petersburg). Podopieczni Jurija Siemina wykonali swoje zadanie, sięgając po komplet punktów w tym starciu.

Gospodarze od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry. Miejscowi zawodnicy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych.

Moskiewska drużyna grała cierpliwie i dopięła swego w 39. minucie konfrontacji. Wówczas znakomicie z rzutu wolnego z około 25 metrów przymierzył Manuel Fernandes, który jak się później okazało ustalił wynik pierwszej połowy zawodów.

Niedługo po zmianie stron Lokomotiw Moskwa mógł, a nawet powinien prowadzić 2:0. Jednakże rzutu karnego nie wykorzystał Fernandes, gdyż jego strzał obronił Aleksandr Belenow.

Krychowiak i spółka bronili się bardzo umiejętnie, a sami szukali drugiego trafienia podczas tej potyczki. Ostatecznie rezultat już nie uległ zmianie i gospodarze mogli się cieszyć z wicemistrzostwa kraju.

Premier Liga, 30. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - FK Ufa 1:0 (1:0)
1:0 - Manuel Fernandes 39'

*Manuel Fernandes (Lokomotiw Moskwa) w 51. minucie nie wykorzystał rzutu karnego - Aleksandr Belenow (FK Ufa) obronił.

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Lana Rybus (Lokomotiw Moskwa) znalazł się poza kadrą meczową.