Liga turecka. Pokonał bramkarza strzałem głową. Michał Pazdan z drugim trafieniem w sezonie

MKE Ankaragucu przegrało na wyjeździe z Goztepe SK (1:2) w ostatniej kolejce tureckiej Super Lig. Z dobrej strony pokazał się Michał Pazdan, który zdobył gola dla gości.

Piotr Bobakowski
Michał Pazdan Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Michał Pazdan
W niedzielę zespoły Super Lig zakończyły sezon 2018/19. Drużyna Michała Pazdana MKE Ankaragucu w ostatniej kolejce przegrała (1:2) z Goztepe AS Izmir. Reprezentant Polski, który na Bornova Doganlar Stadi w Izmirze rozegrał całe spotkanie, strzelił bramkę dla ekipy gości.

W 74. minucie meczu Pazdan wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu różnego i efektownym strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Asystę przy golu na 1:1 zaliczył Argentyńczyk Hector Canteros.

Dla Pazdana było to drugie trafienie w lidze tureckiej w zakończonym dzisiaj sezonie.

Drużyna byłego zawodnika Hutnika Kraków, Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa zakończyła rozgrywki na 13. miejscu (40 pkt.) - trzy punkty nad strefą spadkową. Mistrzem Turcji został Galatasaray Stambuł.

ZOBACZ: Turcja: Michał Pazdan strzelił pierwszego gola w barwach MKE Ankaragucu >>

31-letni Pazdan, który trafił do MKE Ankaragucu w styczniu tego roku, wystąpił w 14 meczach drużyny trenera Mustafy Kaplana w tureckiej ekstraklasie.

ZOBACZ: [urlz=/pilka-nozna/807979/zaloba-w-klubie-michala-pazdana-dwoch-kibicow-ankaragucu-zginelo-z-wyjazdu-na-me]Żałoba w klubie Michała Pazdana. Dwóch kibiców Ankaragucu zginęło z wyjazdu na mecz >>

[/urlz]ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kluby powinny brać przykład z Piasta. "Mistrz nie wyskoczył z kapelusza"