Turcja: Michał Pazdan strzelił pierwszego gola w barwach MKE Ankaragucu

Michał Pazdan świetnie odnalazł się w polu karnym rywali. Po jego "główce" w 85. minucie MKE Ankaragucu prowadziło z Rizesporem 2:1, ale nie utrzymało korzystnego wyniku.

Michał Fabian
Michał Pazdan Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Michał Pazdan
W 31. kolejce ligi tureckiej MKE Ankaragucu podejmowało Caykur Rizespor. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Michał Pazdan. Polak miał szansę zostać bohaterem meczu. W 85. minucie po rzucie rożnym uwolnił się spod opieki obrońców i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi rywali.

Był to gol na 2:1 i zarazem pierwsze trafienie byłego piłkarza Legii Warszawa w tureckim klubie. MKE Ankaragucu nie zdołało jednak dowieźć prowadzenia do końca. W doliczonym czasie gry wyrównał z rzutu karnego Vedat Muriqi.

Zobacz pierwszą bramkę reprezentanta Polski w Turcji

Pazdan po przeprowadzce do Turcji wyraźnie odżył. Już w pierwszym meczu zanotował asystę (więcej TUTAJ>>), stał się ważną postacią Ankaragucu. W drużynie prowadzonej przez Mustafę Kaplana rozegrał do tej pory 11 spotkań.

Ankaragucu po 31 meczach zajmuje 13. miejsce w tabeli Süper Lig. Przewaga ekipy Pazdana nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej wynosi siedem punktów.