Finał Ligi Mistrzów. Wyjątkowa akcja polskich kibiców Liverpool FC. Zbierają pieniądze na dom dziecka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
zdjęcie autora artykułu

Polscy kibice Liverpool FC w nietypowy sposób szykują się na finał Ligi Mistrzów. Równie ważna, jak mecz z Tottenhamem Hotspur, jest internetowa zbiórka pieniędzy na dom dziecka.

W tym artykule dowiesz się o:

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów zaplanowany jest na 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji polscy fani Liverpool FC wyszli ze specjalną inicjatywą i chcą pomóc potrzebującym. W internecie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przeznaczą właśnie dla znajdujących się w trudnej sytuacji dzieci.

"Jesteśmy kibicami Liverpoolu i jako, że finał Ligi Mistrzów wypada w Dzień Dziecka, chcieliśmy pokazać, że słowa hymnu "Nigdy nie będziesz szedł sam" są aktualne. Dlatego całą kwotę przekażemy na wybrany Dom Dziecka" - czytamy na stronie internetowej zbiórki.

Fani nawiązują do słów hymnu The Reds - "You'll Never Walk Alone" (Nigdy nie będziesz szedł sam). Dlatego zdecydowali się pomóc potrzebującym dzieciakom. "Chcemy pokazać, że nie są to puste słowa. Wierzymy, że niezależnie od zebranej kwoty, kilku młodych ludzi dzięki nam się uśmiechnie" - dodają organizatorzy zbiórki.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski bohaterem Bayernu w finale Pucharu Niemiec. "To prawdziwa maszyna, zwierzę"

Pierwszym celem było zebranie 10 tysięcy złotych i tę kwotę już udało się zgromadzić. Teraz organizatorzy zawiesili poprzeczkę wyżej: chcą uzyskać ze zbiórki 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie.

Finał Ligi Mistrzów rozegrany zostanie 1 czerwca na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie. Zmierzą się w nim Liverpool FC i Tottenham Hotspur. Początek zaplanowano na godzinę 21:00.

Zobacz także: Rafał Gikiewicz. Od zdrajcy do bohatera Lotto Ekstraklasa. Nie Piast Gliwice, a Legia Warszawa zarobiła najwięcej pieniędzy

Źródło artykułu: