Finał Ligi Mistrzów 2019. Kapitan Liverpoolu wspomina kapitalną interwencję Alissona po strzale Milika

Jordan Henderson wspominając drogę Liverpoolu do finału Ligi Mistrzów wspomina sytuację Arkadiusza Milika z meczu z Napoli (1:0). Polak mógł wyrzucić Anglików do Ligi Europy.

Michał Jankowski
Arkadiusz Milik Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Liverpool FC przygotowuje się do finału Ligi Mistrzów, ale mógł być w zupełnie innym miejscu, gdyby Arkadiusz Milik wykazał się lepszą skutecznością w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry, reprezentant Polski znakomicie przyjął piłkę w polu karnym, ale z bliskiej odległości trafił prosto w rękę Alissona. Milik mógł doprowadzić do wyrównania i zapewnić Napoli awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów właśnie kosztem Liverpoolu.

Juergen Klopp: Nigdy nie miałem lepszej drużyny

Tak się jednak nie stało, dzięki czemu Liverpool 1 czerwca zagra w finale. Jordan Henderson również nie ma wątpliwości, że był to punkt zwrotny dla jego zespołu.

Kamil Stoch: Nie wierzyłem w Liverpool i wyeliminowanie Barcelony

- Salah strzelił genialnego gola, ale najbardziej pamiętam obronę Alissona w doliczonym czasie gry. Nadal nie wiem, jak on to zrobił. Jest niewiarygodnym bramkarzem i wygrał Złote Rękawice. Gdyby nie ta interwencja, po świętach Bożego Narodzenia gralibyśmy w Lidze Europy. Nie możemy przekreślić jej znaczenia - powiedział kapitan Liverpoolu w wywiadzie dla "Daily Mail".

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 1 czerwca. Rywalem The Reds będzie Tottenham Hotspur.

Czy Liverpool wygra finał Ligi Mistrzów?