Liga Mistrzów. Liverpool - Tottenham. Alisson wspomina pojedynek z Milikiem

- Tą interwencją spłaciłem chyba połowę kwoty, jaką za mnie zapłacono - tak dziś Alisson Becker wspomina wygrany pojedynek z Arkadiuszem Milikiem w meczu Liverpool - Napoli w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Tomasz Skrzypczyński
Arkadiusz Milik (L) i Alisson (P) Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (L) i Alisson (P)
Drużyna Liverpoolu szykuje się do meczu z Tottenhamem w finale Lidze Mistrzów. Ich droga do tego spotkania była niesamowita i nie chodzi tylko o półfinałowe mecze z Barceloną (0:3 i 4:0). Przecież The Reds o mało co nie odpadli z rozgrywek już w fazie grupowej.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy LM Liverpool potrzebował zwycięstwa z Napoli, aby awansować do 1/8 finału. I wygrali 1:0, jednak ogromna w tym zasługa Alissona.

W samej końcówce brazylijski bramkarz popisał się znakomitą interwencją po strzale Arkadiusza Milika. Gdyby nie ona, The Reds zakończyliby swój udział w rozgrywkach już jesienią.

Delle Ali - futbol uratował mu życie. Czytaj więcej--->>>

- Chyba tą interwencją spłaciłem połowę tego, co za mnie zapłacono - śmieje się dzisiaj Brazylijczyk.

"The Independent" przekonuje na podstawie tej sytuacji, jak ogromny wpływ ma Alisson na wyniki The Reds w tym sezonie i z nim między słupkami Liverpool ma dużo większe szanse na triumf w Lidze Mistrzów, niż przed rokiem. Wówczas Liverpool przegrał z Realem Madryt (1:3), a dwa gola dla Królewskich padły po katastrofalnych błędach Lorisa Kariusa.