Eliminacje Euro 2020: Hiszpania ograła słabeusza, kapitalny występ Ukrainy, gol Arvydasa Novikovasa dla Litwy

Ukraina oczarowała, Hiszpania wykonała obowiązek. W wieczornych meczach eliminacji Euro 2020 z dobrej strony pokazał się Arvydas Novikovas, który występuje na co dzień w Jagiellonii Białystok.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Hiszpanii Getty Images / Boris Streubel - UEFA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Reprezentant Litwy pozwolił uniknąć swojej drużynie porażki z Luksemburgiem. Goście długo prowadzili, lecz stracili zaliczkę w 74. minucie, gdy do siatki trafił właśnie Arvydas Novikovas. Stało się to, mimo że wtedy drużyna Valdasa Urbonasa grała już w dziesiątkę (pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Saulius Mikoliunas). W samej końcówce w szeregach Litwinów wyrzucony z boiska został jeszcze Modestas Vorobjovas.

W grupie B na plan pierwszy wysunął się wyczyn Ukraińców, którzy zdemolowali na własnym terenie Serbię aż 5:0. Nasi wschodni sąsiedzi zebrali siedem punktów w trzech spotkaniach i na razie są wyraźnym liderem stawki. Na 2. pozycji wciąż utrzymują się Luksemburczycy.

->Ból zwycięstwa. Krzysztof Piątek znowu bohaterem

Nie było sensacji w grupie F. Hiszpania pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 4:1 i jako jedyna może się pochwalić maksymalną zdobyczą. Za jej plecami plasuje się Szwecja (w piątek ograła Maltę 3:0). Spory niedosyt czują zaś Norwegowie, którzy roztrwonili dwubramkowe prowadzenie z Rumunią i nadal nie doczekali się premierowej wygranej w eliminacjach Euro 2020.

Do niespodzianki doszło w Podgoricy, gdzie kadra Czarnogóry zaledwie zremisowała z Kosowem (1:1). W drużynie gospodarzy w pełnym wymiarze wystąpił Marko Vesović (Legia Warszawa), cały mecz na ławce przesiedział natomiast Vukan Savicević (Wisła Kraków).

1:1 - Avydas Novikovas 74'

Ukraina - Serbia 5:0 (2:0) 1:0 - Wiktor Cygankow 26' 2:0 - Wiktor Cygankow 28' 3:0 - Jewhen Konoplianka 46' 4:0 - Roman Jaremczuk 59' 5:0 - Jewhen Konoplianka 75'

El. Euro 2020, gr. B

1 Ukraina 8 6 2 0 17:4 20
2 Portugalia 8 5 2 1 22:6 17
3 Serbia 8 4 2 2 17:17 14
4 Luksemburg 8 1 1 6 7:16 4
5 Litwa 8 0 1 7 5:25 1

Dania - Irlandia 1:1 (0:0) 1:0 - Pierre-Emile Hoejbjerg 76' 1:1 - Shane Duffy 85'

2:2 - Claudiu Keseru 90+2'

Wyspy Owcze - Hiszpania 1:4 (1:3) 0:1 - Sergio Ramos 5' 0:2 - Jesus Navas 19' 1:2 - Klaemint Olsen 30' 1:3 - Teitur Gestsson (sam.) 34' 1:4 - Jose Gaya 71'