Eliminacje Euro 2020. Andora - Francja: spacerek mistrzów świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Francji
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Francji

Mistrzowie świata Francuzi nie mieli problemów z odniesieniem wygranej nad najsłabszym zespołem grupy Andorą. Drużyna Didiera Deschampsa zwyciężyła 4:0.

Po ostatnim potknięciu i porażce z Turcją 0:2, Francuzi mieli odbić sobie wszystkie troski pokonując najsłabszą w grupie Andorę. Niespodzianki nie było. Mistrzowie świata wysoko wygrali.

Prowadzenie zespół Didiera Deschampsa objął już w 11. minucie. Antoine Griezmann podał do Kyliana Mbappe Lottina, a ten w sytuacji sam na sam uderzył podcinką ponad starającym się interweniować Josepem Gomesem.

Andora przegrywając nie potrafiła zagrozić Francuzom, którzy spokojnie czekali na kolejne okazji. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali dopiero w 66. minucie. Wówczas jednak mistrzowie świata prowadzili już 4:0. W 30. minucie wynik podwyższył Wissam Ben Yedder uderzając mocno z ok. 11 metrów. Piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki. Chwilę przed przerwą gola efektownym uderzeniem zdobył Florian Thauvin.

Po przerwie wciąż dominowali goście, którzy zdobyli już jednak tylko jednego gola. Po godzinie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Kurta Zoumy, a ten uderzając z bliska ustalił wynik meczu na 4:0 dla Francji. W końcówce kolejne okazje dla przyjezdnych zmarnowali m.in. Olivier Giroud oraz Zouma.

Andora - Francja 0:4 (0:3) 0:1 - Mbappe 11' 0:2 - Yedder 30' 0:3 - Thauvin 45+1' 0:4 - Zouma 60'

Andora: Josep Gomes - Chus Rubio, Max Llovera, Ildefons Lima, Moises San Nicolas -  Alex Martinez (58' Jordi Rubio), Marc Rebes, Marc Vales, Joan Cervos (81' Victor Rodriguez) - Jordi Alaez (85' Juli Sanchez), Marcio Vieira.

Francja: Hugo Lloris - Leo Dubois, Kurt Zouma, Clement Lenglet, Ferland Mendy -  Tanguy Ndombele (64' Moussa Sissoko), Paul Pogba - Ben Yedder (73' Olivier Giroud), Antoine Griezmann, Kylian Mbappe Lottin - Florian Thauvin (81' Thomas Lemar).

Żółte kartki: C. Rubio (Andora) oraz Zouma (Francja).

Sędzia: Fran Jović (Chorwacja).