Puchar Polski kobiet: Medyk Konin znów z trofeum. Grad bramek w Łodzi

Puchar Polski wraca do Konina. Piłkarki Medyka Konin po raz dziewiąty zdobyły krajowe trofeum. W finale na Stadionie Miejskim w Łodzi wicemistrzynie kraju pokonały Czarnych Sosnowiec 4:3

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek Medyka Konin PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: radość piłkarek Medyka Konin
Co ciekawe, przed rokiem również finał odbył się na obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego, ale nie było w nim Medyka. Wówczas drużyna z Sosnowca uległa Górnikowi Łęczna 1:3. W tym roku blisko było, aby w finale zagrała drużyna z Łodzi, ale po karnych w półfinale uległa właśnie Czarnym. Koninianki zaś w starciu o finał pokonały triumfatorki sprzed roku.

Już w ósmej minucie meczu finałowego Natalia Chudzik wykorzystała zamieszanie w polu karnym Czarnych i posłała piłkę do pustej bramki. Po pierwszym kwadransie było już 2:0 po trafieniu Dominiki Kopińskiej. Jeszcze przed przerwą Anna Gawrońska, która po raz dziewiąty w karierze sięgnęła po Puchar Polski podwyższyła na 3:0 po efektownym rajdzie.

W drugiej połowie to piłkarki z Sosnowca były bardziej zdeterminowane, by zmienić wynik. Pierwszego gola zdobyła w 53. minucie Dżesika Jaszek i wlała nadzieję w serca kibiców Czarnych. Jednak dwadzieścia minut później Medyk miał kontratak, który na bramkę zamieniła Dominika Kopińska. To jednak nie był koniec emocji, bo w 79. i 80. minucie drużyna trenera Grzegorza Majewskiego zdobyła dwie bramki. Najpierw Stephanie Bush pokonała Patricia Hmirova, a następnie grająca kiedyś w Łodzi Martyna Wiankowska.

Czarne napierały do końca, lecz nie zdołały doprowadzić do remisu. Dla Medyka Konin to już dziewiąty Puchar Polski w historii. Wcześniej zespół ten sięgał po krajowe trofeum w 2005, 2006, 2008, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 roku.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 3:4 (0:3)
0:1 - Natalia Chudzik 8'
0:2 - Dominika Kopińska 16'
0:3 - Anna Gawrońska 37'
1:3 - Dżesika Jaszek 53'
1:4 - Dominika Kopińska 73'
2:4 - Patricia Hmirova 79'
3:4 - Martyna Wiankowska 80'

Czarni: Anna Szymańska - Lucia Suskova, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Patrycja Matla - Marta Cichosz (46' Julia Wycisk), Andrea Horvathova, Joanna Operskalska, Martyna Wiankowska - Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek

Medyk: Stephanie Bush - Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Haley Lukas - Nicole Zając (26' Julia Chudy), Karolina Majda, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik - Anna Gawrońska (90+1' Daria Nowak), Dominika Kopińska

Sędziowała: Magdalena Figura-Łyżwa

Żółte kartki: Operskalska, Horvathova (Czarni) - Gedgaudaite, Gawrońska, Kopińska, Lukas (Medyk)

Czy Medyk Konin w przyszłym sezonie sięgnie po mistrzostwo Polski?