Mistrzostwa Europy U-21. Włochy - Polska: zobacz bramkę Krystiana Bielika! (wideo)

Krystian Bielik otworzył wynik meczu Włochy - Polska na mistrzostwach Europy U-21, w 40. minucie pokonując Alexa Mereta. Zobacz bramkę polskiego obrońcy.

Dawid Borek
Dawid Borek
Krystian Bielik Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Pod koniec pierwszej połowy sędzia zagwizdał faul na Szymonie Żurkowskim, dyktując rzut wolny w okolicach pola karnego włoskiej ekipy. Wykonał go Dawid Kownacki, który trafił w mur. Na szczęście świetnie zareagował stojący kilkanaście metrów od bramki Krystian Bielik.

Piłkarz Arsenalu, długo się nie zastanawiając, uderzył w kierunku bramki Alexa Meret, ładnym strzałem pokonując bramkarza reprezentacji Włoch. Futbolówka po strzale polskiego obrońcy jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

- Poprawka, gol! Jeden do zera! A więc pięknie! - radował się komentujący to spotkanie w TVP Dariusz Szpakowski.

- Przytomność umysłu. Nie przyjmował piłki, nie poprawiał, strzelił od razu, tak jak leciała piłka. Szybkość decyzji zaskoczyła bramkarza - chwalił Bielika Marcin Żewłakow.

Zobacz bramkę Krystiana Bielika:

To drugie trafienie Bielika w tym turnieju. Pierwszą bramkę polski obrońca strzelił w meczu z Belgią (3:2), w 52. drugiej minucie uderzając głową z sześciu metrów.

Mistrzostwa Europy U-21. Kamil Grabara, czyli bezczelny król Twittera. Pokaż to na MME!