Sparingowo: Warta Poznań dopadła Pogoń Szczecin. Trenerzy eksperymentowali

Sparing Pogoni Szczecin z Wartą Poznań zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1. Zadowoleni byli jednak tylko Zieloni, którzy strzelili gola po upływie doliczonych minut.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Mecz rozegrany na przedmieściach Szczecina obejrzało kilkuset kibiców. Fragmentami było na co popatrzeć, momentami z boiska wiało nudą. Piłkarze przejawiali najwięcej wigoru na początku obu połów, kiedy szli na wymianę ciosów. Później dawała im się we znaki wysoka temperatura, a tempo spadało.

Zanosiło się na drugie zwycięstwo Pogoni Szczecin w okresie przygotowań. Przedstawiciel Lotto Ekstraklasy wygrał w środę 3:0 z Chemikiem Police, a w konfrontacji z pierwszoligowcem prowadził 1:0. Po wejściu na boisko w przerwie dwóch kapitanów - byłego Adama Frączczaka i obecnego Kamila Drygasa gra szczecinian nabrała rumieńców. Frączczak strzelił nawet gola głową po dośrodkowaniu bardzo aktywnego Marcela Wędrychowskiego.

Podopieczni Kosty Runjaicia spędzili na boisku maksymalnie po 45 minut. Poza Wędrychowskim poprawnie spisała się nowa para środkowych obrońców, którą tworzą Benedikt Zech i Konstantinos Triantafyllopoulos. Za kreowanie gry Pogoni starał się odpowiadać Tomas Podstawski, kilkakrotnie poderwał się Soufian Benyamina. Nie można było jednak powiedzieć, że Pogoń dominowała, a jej szanse na powiększenie przewagi można było zliczyć na palcach dłoni.

Będąca w kontakcie z przeciwnikiem Warta Poznań walczyła do końca o remis i dopadła Pogoń już po upływie doliczonych minut. Sędzia pozwolił na rozegranie rzutu wolnego i po dośrodkowaniu gola na 1:1 strzelił najsprytniejszy Aleks Ławniczak. Piłkarz powraca z wypożyczenia do Miedzi Legnica i mocnym akcentem zaznaczył pierwszy występ pod okiem nowego trenera.

Piotr Tworek nie tylko rotował zawodnikami w stopniu podobnym do Runjaicia, ale na dodatek obserwował testowanych. Przed przerwą Warta Poznań grała w bliższym optymalnemu składzie, w drugiej połowie sporo było zmian, mimo to obie części sparingu były na remis.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0)
1:0 - Adam Frączczak 47'
1:1 - Aleks Ławniczak 90'

Pogoń: Dante Stipica (46' Jakub Bursztyn) - Jakub Bartkowski (46' David Stec), Benedikt Zech (46' Hubert Sadowski), Konstantinos Triantafyllopoulos (46' Maciej Żurawski), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes), Tomas Podstawski (46' Kamil Drygas, 77' Hubert Turski), Sebastian Kowalczyk (46' Damian Pawłowski), Mateusz Bochnak (30' Kacper Smoliński, 46' Iker Guarrotxena), Marcin Listkowski (46' Kacper Kozłowski), Santeri Hostikka (46' Marcel Wędrychowski), Soufian Benyamina (46' Adam Frączczak)

Warta: Adrian Lis (46' Tomasz Laskowski) - zawodnik testowany 1. (46' zawodnik testowany 3.), Bartosz Kieliba (67' Aleks Ławniczak), Mateusz Bodzioch (46' Kacper Pietrzyk), Jakub Kiełb (46' zawodnik testowany 1., 80' Jakub Kiełb), Artur Marciniak (60' Bartosz Kalupa), Adrian Cierpka (46' Michał Grobelny), Wojciech Fadecki (46' Michał Goliński), Robert Janicki (72' Kajetan Szmyt), Michał Jakóbowski (46' Krzysztof Biegański), zawodnik testowany 2. (46' Łukasz Spławski)

Czy Pogoń Szczecin potrzebuje kolejnych wzmocnień przed sezonem?