Sparingowo: Lech Poznań wygrał z Broendby IF

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Opalenicy Lech Poznań wygrał z 4. drużyną ubiegłego sezonu duńskiej ekstraklasy, Broendby IF 1:0.

Decydujący gol padł już w 10. minucie, gdy Joao Amaral podał w tempo do Tymoteusza Puchacza, a ten trafił do siatki pewnym płaskim strzałem z ostrego kąta.

Po przerwie zespół Dariusza Żurawia mógł podwyższyć prowadzenie, lecz znakomitych sytuacji nie wykorzystali Jakub Kamiński i Timur Żamaletdinow. Ten pierwszy nieczysto trafił w piłkę stojąc kilka metrów przed bramką, Rosjanin zaś główkował zbyt blisko środka i górą był bramkarz Broendby.

->Lech Poznań zainteresowany jeszcze jednym stoperem - Lubomirem Satką

Pierwszy występ w "Kolejorzu" zaliczył w środę Djordje Crnomarković. Serbski stoper spędził na boisku całą pierwszą połowę, a później wrócił na nie w 69. minucie.

W następnym spotkaniu kontrolnym lechici zmierzą się w czwartek we Wronkach z cypryjskim AEK Larnaka. Początek o godz. 18.00.