Sparingowo: wyraźna porażka Lecha Poznań. Pogrążył go były piłkarz Legii Warszawa

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Lech przegrał z wicemistrzem Cypru AEK Larnaka 1:3. Poznaniacy cokolwiek dobrego pokazali dopiero w drugiej połowie, w której jednak razili nieskutecznością.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Podopieczni Dariusza Żurawia zaczęli fatalnie i już po kwadransie przegrywali 0:2. Dublet ustrzelił były piłkarz Legii Warszawa, Ivan Trickovski, który najpierw zachował zimną krew w zamieszaniu, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za ewidentny faul Mateusza Skrzypczaka.

Sporo czasu potrzebowali lechici, by złapać w tym spotkaniu właściwy rytm. Przed przerwą golem dla nich zapachniało tylko raz - po strzale Filipa Marchwińskiego z ostrego kąta. Piłkę wybił jednak obrońca.

Dopiero w drugiej połowie poznański zespół podkręcił tempo i pokazał trochę dobrej gry. Kolejnej doskonałej okazji nie wykorzystał Marchwiński, który uderzył zbyt lekko. Bramkarz AEK poradził sobie również z potężną bombą Timura Żamaletdinowa.

Lech marnował swoje szanse, a jakby tego było mało, zdrzemnął się w końcówce przy rzucie wolnym. Nikt nie pilnował w polu karnym Floriana Taulemesse i ten głową pokonał Karola Szymańskiego.

->Lech Poznań zainteresowany jeszcze jednym stoperem - Lubomirem Satką

W doliczonym czasie gospodarzom udało się wreszcie odpowiedzieć, choć z pomocą rywali. Po stałym fragmencie egzekwowanym przez Darko Jevticia, nieszczęśliwie interweniował Taulemesse i ostatecznie okazało się, że w środę zawodnik ten trafiał do obu bramek.

"Kolejorz" doznał pierwszej porażki w letnich sparingach, tracąc również pierwsze gole (wcześniej pokonał 3:0 Widzew Łódź i 1:0 Broendby IF). Następne spotkanie kontrolne rozegra 6 lipca w Poznaniu, a jego przeciwnikiem będzie FC Midtjylland.

->Stadion "Awangarda" w wymarłym mieście po katastrofie w Czarnobylu. Prypeć - tu czas zatrzymał się 33 lata temu

Lech Poznań - AEK Larnaka 1:3 (0:2)
0:1 - Ivan Trickovski 4'
0:2 - Ivan Trickovski (k.) 11'
0:3 - Florian Taulemesse 86'
1:3 - Florian Taulemesse (sam.) 90+1'

Skład Lecha Poznań: Miłosz Mleczko (64' Karol Szymański) - Michał Skóraś (66' Tymoteusz Klupś), Wiktor Pleśnierowicz (64' Thomas Rogne), Djordje Crnomarković (46' Tomasz Dejewski, 64' Djordje Crnomarković), Tymoteusz Puchacz (46' Wołodymyr Kostewycz), Mateusz Skrzypczak (64' Karlo Muhar), Jakub Moder (64' Pedro Tiba), Maciej Makuszewski (46' Tomasz Cywka), Filip Marchwiński (64' Darko Jevtić), Jakub Kamiński (64' Tymoteusz Puchacz), Timur Żamaletdinow (64' Joao Amaral).

Jaki będzie wynik meczu Lech Poznań - FC Midtjylland?