Puchar Narodów Afryki: Maroko w 1/8 finału po wygranej z Wybrzeżem Kości Słoniowej

W meczu 2. kolejki grupy D reprezentacja Maroko okazała się lepsza od kadry Wybrzeża Kości Słoniowej (1:0) i zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki 2019.

Tomasz Rosiński
Serge Aurier (z lewej) i Noureddine Amrabat (z prawej) PAP/EPA / GAVIN BARKER / Na zdjęciu: Serge Aurier (z lewej) i Noureddine Amrabat (z prawej)
Zarówno Maroko, jak i WKS rozpoczęły zmagania w PNA od skromnych zwycięstw (Marokańczycy pokonali 1:0 Namibię, a Iworyjczycy w takim samym stosunku uporali się z RPA). Bukmacherzy więcej szans na sukces w tym starciu dawali marokańskiej drużynie, ale Nicolas Pepe i spółka liczyli na postawienie rywalowi trudnych warunków gry.

Od startu potyczki na boisku trwała wyrównana walka i co oczywiste nikt nie zamierzał odstawiać nogi w bezpośrednich starciach.

Z czasem odważniej do przodu ruszyli Marokańczycy, a Youssef En Nesyri pierwsze ostrzeżenie przeciwnikowi wysłał w 10. minucie, ale jego strzał obronił Sylvain Gbohouo.

Jednakże w 23. minucie Gbohouo po uderzeniu En Nesyriego musiał wyciągać piłkę z siatki. Wówczas świetne, prostopadłe podanie zagrał Nordin Amrabat, a jego reprezentacyjny kolega otworzył wynik tej batalii.

Iworyski zespół mógł szybko odpowiedzieć, lecz strzał Maxa Gradela obronił Bono. Podopieczni Ibrahima Kamary do końca spotkania ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, ale rezultat już nie uległ zmianie i Maroko zameldowało się w kolejnej fazie turnieju.

Swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Republika Południowej Afryki, która po bramce Bonganiego  Zungu w 68. minucie pokonała Namibię 1:0.