Sparingi: AEK Ateny wygrał z Górnikiem Zabrze. Zadecydował jeden gol

W rozegranym w Kielcach meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał z AEK-iem Ateny 0:1. Jedyną bramkę dla greckiego zespołu zdobył Chorwat Marko Livaja.

Łukasz Witczyk
Igor Angulo Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Igor Angulo
Dla Górnika Zabrze był to ostatni sparing podczas drugiego zgrupowania, które odbyło się w Poznaniu. Podopieczni Marcina Brosza w drodze powrotnej do Zabrza zajechali do Kielc, gdzie zmierzyli się z najbardziej wymagającym rywalem w trakcie letniego okresu przygotowawczego - AEK-iem Ateny, który przygotowuje się do startu w eliminacjach Liga Europy.

Górnik sparing potraktował bardzo poważnie. Zabrzanie zagrali prawie w swoim najmocniejszym składzie, a dla trenera Brosza była to znakomita okazja do tego, by przetestować ustawienie przed pierwszym meczem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Z kolei szkoleniowiec ateńskiej drużyny spotkanie wykorzystał do przeglądu kadry i dał szansę gry niemal wszystkim zawodnikom.

Mecz rozstrzygnął się w 52. minucie. Wtedy to gola na wagę triumfu dla zespołu gości zdobył Chorwat Marko Livaja. Obie ekipy miały kilka szans na to, by zdobyć gola, ale brakowało im skuteczności. Dla zabrzan była to trzecia porażka w trakcie okresu przygotowawczego. Górnik czeka jeszcze jeden sparing. Rozegrany zostanie on 13 lipca, ale rywal jest jeszcze nieznany.

Górnik Zabrze - AEK Ateny 0:1 (0:0)
0:1 - Marko Livaja 52'

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - Kamil Zapolnik (59' Piotr Krawczyk), Filip Bainović (80' Daniel Ściślak), Mateusz Matras, Jesus Jimenez, Ishmael Baidoo (67' Szymon Matuszek) - Igor Angulo.

AEK Ateny:

I połowa: Giorgos Athanassiadis (35' Panagiotis Tsintotas) - Paulinho, Ognjen Vranjes, Marios Ikonomou, Niklas Hult - Milos Deletić, Kostas Galanopoulos, Nenad Krsticić, Francisco Geraldes (31' Anel Sabanadzović), Petros Mantalos - Giorgos Giakoumakis (24' Viktor Klonaridis).

II połowa: Panagiotis Tsintotas (67' Vassilis Barkas) -  Kostas Stamoulis (86' Paulinho), Stratos Svarnas, Marios Ikonomou, Niklas Hult - Marko Livaja, David Simao, Andre Simoes, Anel Sabanadzović (65' Giannis-Fivos Botos, 88' Nenad Krsticić), Petros Mantalos (71' Giannis Sardelis) - Viktor Klonaridis.

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w PKO Ekstraklasie?