Copa America 2019. Miły gest Leo Messiego. "Zadziałało"

Przed meczem Leo Messi podarował swój talizman Paulo Dybali. - Zadziałało - cieszył się napastnik, który w meczu z Chile (2:1) zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Argentyny.

Maciej Siemiątkowski
Lionel Messi WP SportoweFakty / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: Lionel Messi
To był niezły mecz Paulo Dybali w meczu o trzecie miejsce tegorocznego Copa America. Napastnik Juventusu w 22. minucie wykorzystał podanie Giovaniego Lo Celso i zdobył dla Argentyny drugą bramkę w rywalizacji z Chile. Gol 25-latka okazał się kluczowy - w drugiej połowie na 1:2 z rzutu karnego trafił Arturo Vidal i La Roja zmniejszyła swoją stratę do Albicelestes. Mimo to nie zdołali wyrównać przed końcowym gwizdkiem.

Do strefy wywiadów Dybala zszedł w bardzo dobrym nastroju. W końcu strzelił pierwszego gola dla Argentyny w swojej karierze. Dziennikarzom piłkarz wyjawił swój sekret. - Przed meczem Lionel Messi podarował mi swoją czerwoną wstążkę, aby przyniosła mi szczęście. Zadziałało - cieszył się Dybala.

Dużo gorzej bez swojego talizmanu poradził sobie kapitan Argentyny. Jeszcze w pierwszej połowie doszło do przepychanki między Messim a obrońcą reprezentacji Chile, Garym Medelem. W konsekwencji arbiter obu niespokojnym zawodnikom pokazał czerwoną kartkę.

-> To dlatego Lionel Messi dostał czerwoną kartkę. Jest zapis z protokołu

Czerwona wstążka towarzyszy Messiemu od ubiegłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Przed turniejem matka jednego z argentyńskich dziennikarzy przygotowała wstążkę, która miała odganiać pecha. Zawodnikowi przekazał ją osobiście reporter.