Sparing. Bartłomiej Drągowski broni karnego. Szymon Żurkowski z debiutem w Fiorentinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti  / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Fiorentina pokonała Guadalajarę 2:1, a jednym z bohaterów Włochów był Bartłomiej Drągowski, który obronił rzut karny. Debiut w nowych barwach zaliczył drugi z Polaków - Szymon Żurkowski.

Mecz źle zaczął się dla ACF Fiorentina. Po strzale z dystansu Javiera Lopeza piłka odbiła się od nogi obrońcy włoskiego klubu, co całkowicie zmyliło Bartłomieja Drągowskiego. Polski bramkarz jeszcze w pierwszej połowie, po tym jak Giovanni Simeone doprowadził do remisu, stanął na wysokości zadania i obronił rzut karny. Alan Pulido starał się ośmieszyć 21-latka - tuż przed strzałem podskoczył i uderzył po ziemi w sam środek. "Drago" wyczekał jednak rywala i złapał piłkę.

Zobacz interwencję polskiego bramkarza przy "jedenastce" rywali (od 2 minuty i 29 sekundy):

Po zmianie stron Fiorentina zdobyła bramkę na 2:1. Po indywidualnej akcji do siatki trafił Riccardo Sottil, który został uznany bohaterem meczu rozgrywanego w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

W 61. minucie w barwach Fiorentiny zadebiutował Szymon Żurkowski. Klub Serie A kupił 21-latka w styczniu za 3,6 mln euro, ale na pół roku pozostawił go w Górniku Zabrze. Polak był bliski zdobycia gola, ale po jego strzale z dystansu piłka nieznacznie minęła słupek.

Drągowski jako jeden z dwóch piłkarzy Fiorentiny zagrał przez pełne 90 minut. Trener Vincenzo Montella już wcześniej zapowiedział, że w tym sezonie Polak będzie golkiperem numer 1 "Fiołków".

ACF Fiorentina - Chivas Guadalajara 2:1 (1:1) 0:1 - Javier Lopez 25' 1:1 - Giovanni Simeone 27' 2:1 - Riccardo Sottil 52'

W 36. minucie Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) obronił rzut karny wykonywany przez Alana Pulido.

Czy Szymon Żurkowski wywalczy miejsce w podstawowej jedenastce Fiorentiny?