Liga Europy. "Nieupoważnionym wstęp wzbroniony". Twitter po meczu Cracovia - DAC 1904 Dunajska Streda

Trzeci raz w europejskich rozgrywkach UEFA i trzeci raz odpadnięcie w pierwszej rundzie. Zobacz wpisy na Twitterze po spotkaniu eliminacji Ligi Europy pomiędzy Cracovią i DAC 1904 Dunajska Streda.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Cracovii PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
W pierwszym spotkaniu Cracovia zremisowała na Słowacji 1:1. Rewanż w Krakowie rozpoczął się kapitalnie - od błyskawicznego gola Rafaela Lopesa, ale później było już gorzej. Po przerwie DAC 1904 Dunajska Streda doprowadziła do wyrównania, a szalę awansu przechyliła w dogrywce, remisując 2:2.

Piast po odpadnięciu z el. do Ligi Mistrzów "spadł" do Ligi Europy, Cracovia już żegna się z pucharami i już przed startem Ekstraklasy wiadomo, że będzie grać tylko na swoim podwórku.

Po spotkaniu redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk przypomniał tweeta, którego napisał tuż po środowym spotkaniu Piasta Gliwice.

Co ciekawe, Cracovia wciąż czeka na zwycięstwo w europejskich pucharach. Bilans przypomina nasz dziennikarz, Maciej Kmita:

W trakcie meczu Cracovii nie brakowało porównań do Piasta, który nieźle zaczął eliminacje do Ligi Mistrzów, prowadził 1:0, ale również nie awansował dalej.

Zarówno piłkarze Piasta, jak i Cracovii popełnili katastrofalne błędy, przez które ich zespoły traciły bramki.

Na bardzo dobrą grę w drugiej połowie Słowaków zwrócił uwagę Kuba Polkowski z programu "Foot Truck".

Również Michał Trela podkreśla, że to rywalom należał się awans.

Po błyskawicznym odpadnięciu z europejskich pucharów trener Michał Probierz powinien jednak spać spokojnie. W końcu w Krakowie pełni również inną rolę, o czym przypomina Tomasz Ćwiąkała.

Czy Cracovia awansuje po nadchodzącym sezonie Ekstraklasy do europejskich pucharów?