Chorwacja. Gol Damiana Kądziora w derbach Zagrzebia

W piątkowym meczu 1. kolejki HNL Dinamo Zagrzeb pokonało 3:0 Lokomotiwę Zagrzeb. Jednym z bohaterów derbów stolicy był Damian Kądzior, który strzelił pierwszego gola mistrza dla mistrza Chorwacji.

Maciej Kmita
Damian Kądzior Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali w 17. minucie efektownym strzałem sprzed pola karnego. Damian Kądzior uderzył z 17 metrów w kierunku dalszego rogu bramki tak, że piłka była poza zasięgiem golkipera.

Prowadzenie zespołu Nenada Bjelicy jeszcze przed przerwą za sprawą Mislava Orsicia, a tuż przed końcem meczu wynik na 3:0 ustalił Bruno Petković. Kądzior przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Dzięki zwycięstwu z Lokomotivą Dinamo zostało liderem HNL, strącając z pierwszej pozycji NK Osijek, który na inaugurację sezonu pokonał 2:0 Slaven Koprivnica.

Kądzior jest zawodnikiem Dinama od lipca minionego roku. W poprzednim sezonie wystąpił w 39 meczach, strzelając 8 goli i asystując przy 11. Był najlepiej podającym zawodnikiem HNL, a jego Dinamo sięgnęło po mistrzostwo. Sezon 2019/2020 zespół Polaka zaczął natomiast od triumfu w Superpucharze Chorwacji. Więcej o tym TUTAJ.