Sparing: Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała w próbie generalnej przed ligą

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie Robert Janicki.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań Materiały prasowe / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Pierwszy kwadrans należał zdecydowanie do "Górali", ale potem gra się wyrównała i sytuacji strzeleckich nie było zbyt wiele.

W przerwie trener zielonych Piotr Tworek dokonał pięciu zmian i od tego momentu jego drużyna zaczęła wyglądać wyraźnie lepiej niż przeciwnik. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku w 60. minucie. Płaski strzał Michała Jakóbowskiego przerodził się w dośrodkowanie i z kilku metrów przy słupku do siatki trafił Robert Janicki.

Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka i w próbie generalnej przed inauguracją Fortuna I ligi lepiej wypadli poznaniacy. W najbliższy piątek - w pierwszym meczu o stawkę - powalczą na wyjeździe ze Stalą Mielec.

"Górale" natomiast rozpoczną sezon dzień później od wizyty w Sosnowcu i starcia ze spadkowiczem z ekstraklasy, Zagłębiem.

Szkoleniowiec Warty testował w sparingowej potyczce Antka Sienkiela (ostatnio Philadelphia Union), Wiktora Długosza (Korona Kielce) oraz Daniela Smugę (Wigry Suwałki).

->Bartosz Bosacki: Nowy Lech da kibicom wiele satysfakcji, ale niekoniecznie w tym sezonie

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
1:0 - Robert Janicki 60'

Warta Poznań: Adrian Lis (46' Tomasz Laskowski) - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek (65' Aleks Ławniczak), Jakub Kiełb (70' Jakub Kuzdra), Michał Grobelny (75' Antek Sienkiel), Adrian Cierpka (46' Artur Marciniak), Karol Gardzielewicz (46' Wiktor Długosz), Robert Janicki (65' Kajetan Szmyt), Mariusz Rybicki (58' Michał Jakóbowski), Gracjan Jaroch (46' Daniel Smuga).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch (62' Filip Modelski), Kornel Osyra (62' Aleksander Komor), Dmytro Baszłaj, Kacper Gach, Rafał Figiel (75' Damian Hilbrycht), Karol Danielak (62' Filip Laskowski), Michał Rzuchowski (62' Adrian Rakowski), Tomasz Nowak (62' Konrad Sieracki), Miłosz Kozak (62' Łukasz Sierpina), Arkadiusz Maj (62' Marko Roginić).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).