PKO Ekstraklasa. ŁKS - Lechia. Żarko Udovicić: Popełniłem błąd. Całe szczęście, że nie przegraliśmy

Żarko Udovicić zawiódł kibiców Lechii Gdańsk. Serb w wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź dopuścił się brutalnego faulu w 41. minucie i obejrzał czerwoną kartkę. - Popełniłem błąd. Całe szczęście, że nie przegraliśmy - przyznał skrzydłowy gdańszczan.

Sebastian Zwiewka
Żarko Udovicić (z lewej) PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Żarko Udovicić (z lewej)
Trzecia drużyna z poprzedniego sezonu przyjechała na teren beniaminka po komplet punktów. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Stokowca jednak tylko bezbramkowo zremisowali. Jedno "oczko" wywiezione z Łodzi należy traktować z dużym szacunkiem, gdyż Żarko Udovicić w ligowym debiucie w Lechii Gdańsk mocno pokrzyżował plany swojemu zespołowi.

Serb w 41. minucie dopuścił się brutalnego faulu na Janie Grzesiku i obejrzał od arbitra czerwoną kartkę. Paweł Gil najpierw pokazał temu piłkarzowi żółty kartonik, ale po konsultacji z VAR-em zmienił decyzję i wyrzucił 31-latka z boiska. Zespół z Trójmiasta musiał sobie radzić w osłabieniu przez ponad połowę tego inauguracyjnego pojedynku.

Skrzydłowy Lechii nie ma pretensji do sędziego. Obejrzał na spokojnie powtórkę z tego zdarzenia i jest przekonany, że wina leży po jego stronie. - Jestem świadomy, że popełniłem błąd. Na boisku ten atak nie wyglądał aż tak źle. Rozmawiałem z jednym defensorem ŁKS-u i uznał, że nie był to taki ostry faul. Na powtórce jednak wygląda to zupełnie inaczej. Czerwona kartka i nie ma co więcej mówić na ten temat - ocenił Udovicić na łamach oficjalnej strony gdańszczan.

Biało-zieloni po zmianie stron musieli bardziej skupić się na działaniach obronnych. Stokowiec podziękował za grę m.in. Arturowi Sobiechowi i wprowadził w miejsce swojego napastnika Mario Malocę, czyli środkowego obrońcę. Stało się jasne, że 47-letni trener będzie dążył do remisu. ŁKS Łódź kilka razy poważnie zagroził bramce Dusana Kuciaka. - Gra trochę inaczej wyglądała w drugiej połowie. Musieliśmy zagrać bardziej defensywnie i całe szczęście, że nie przegraliśmy tego spotkania. Popełniłem błąd - zauważył.

Serb został sprowadzony do Gdańska po to, aby wzmocnił jakość Lechii na skrzydle. Jest bardzo ważnym piłkarzem w zespole, więc czeka na powrót i chce pomóc drużynie na murawie. - To moja pierwsza czerwona kartka w PKO Ekstraklasie. Mam nadzieję, że Komisja weźmie to pod uwagę i dostanę jak najmniejszy wymiar kary - powiedział były zawodnik Zagłębia Sosnowiec.

Beniaminek z Łodzi zawiesił gdańszczanom bardzo wysoko poprzeczkę. Powroty po wielu latach do PKO Ekstraklasy nigdy nie są proste. - Przed rokiem byłem w tej sytuacji. Graliśmy pierwszy mecz w Sosnowcu z Piastem Gliwice. Prowadziliśmy jednym golem, ale przegraliśmy po bardzo dobrym widowisku 2:1. Wszyscy wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. ŁKS grał w piłkę, więc musieliśmy być skoncentrowani i zdeterminowani, ale nie tak jak ja pod koniec pierwszej połowy - zakończył.

Czy Żarko Udovicić odkupi swoje winy i szybko wróci do podstawowego składu Lechii Gdańsk?