Tabela PKO Ekstraklasy. Podział punktów w Płocku. Jagiellonia liderem po 1. kolejce

1. kolejka PKO Ekstraklasy zakończyła się remisem 1:1 Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Liderem od piątku jest niezmiennie Jagiellonia Białystok.

Giorgi Merebaszwili (z lewej) i Paweł Bochniewicz (z prawej) PAP / Piotr Augustyniak / Na zdjęciu: Giorgi Merebaszwili (z lewej) i Paweł Bochniewicz (z prawej)
Piłkarze Wisły Płock i Górnika Zabrze czekali najdłużej na możliwość pokazania, co przygotowali na nowy sezon w PKO Ekstraklasie. W pierwszej połowie król strzelców ligi Igor Angulo nie wykorzystał rzutu karnego. Lepiej z 11. metra przymierzył Dominik Furman, po którego uderzeniu w 48. minucie Nafciarze wyszli na prowadzenie 1:0. Nie zostali jednak pierwszymi gospodarzami, który wygrali w sezonie. W 75. minucie wyrównał na 1:1 Angulo. Podział punktów sprawił, że obie drużyny są w środku tabeli.

Liderem od piątku do końca kolejki pozostała Jagiellonia Białystok. Drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota zwyciężyła 3:0 z Arką Gdynia. Jej kolejnym przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa. Komplet punktów zgarnęli w 1. serii gier poza wspomnianym liderem również zawodnicy Pogoni Szczecin, Korony Kielce i Śląska Wrocław.

Na dnie ligi znajduje się Arka Gdynia. Zapunktować na inaugurację sezonu nie potrafili również zawodnicy Wisły Kraków, Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa.

2. kolejka PKO Ekstraklasy rozpocznie się w piątek o godzinie 18 meczem Górnika Zabrze z KGHM Zagłębiem Lubin.

Poniedziałkowy mecz 1. kolejki PKO Ekstraklasy:

Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
1:0 - Dominik Furman (k.) 48'
1:1 - Igor Angulo 75'

W 14. minucie Igor Angulo (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego. Bartłomiej Żynel obronił.