Liga Europy: wyniki II rundy eliminacji. Remis FK Astana, bramkarskie wpadki

FK Astana zremisowała bezbramkowo z FC Santa Coloma w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Wysokie zwycięstwo 5:0 odniosła Suduva Mariampol. Duży wpływ na wynik dwóch innych meczów miały błędy bramkarzy.

Puchar Ligi Europy Newspix / Fatih Erel / Anadolu Agency / Puchar Ligi Europy
FK Astana wystąpiła w fazie grupowej europejskich pucharów w czterech sezonach z rzędu. W tym roku straciła już jedną z dwóch szans na podtrzymanie passy. W eliminacjach Ligi Mistrzów nie poradziła sobie z CFR Cluj. Walkę w eliminacjach Ligi Europy mistrz Kazachstanu rozpoczął spotkaniem z FC Santa Coloma na wyjeździe i remis 0:0 w Andorze chluby mu nie przyniósł.

W Skopje rozpoczął się dwumecz klubów, które mają w swoim dorobku mało spodziewane zwycięstwo z polskim zespołem. Skendija Tetowo w 2016 roku eliminowała Cracovię, a Football 1991 Dudelange rok temu Legię Warszawa. Mistrz Luksemburga zwyciężył w Macedonii 2:1, co stawia co w dobrej sytuacji przed rewanżem. Co prawda najpierw stracił gola, ale później dostał dwa w prezencie od bramkarza Skendiji. W 64. minucie Bekim Redjepi wybiegł poza pole karne, piłka przeleciała mu nad głową i jeszcze utrudnił ratowanie sytuacji własnemu obrońcy. Niewiele później ten sam zawodnik sprokurował rzut karny. Jednego z goli dla Dudelange strzelił Adel Bettaieb, od którego wejścia na boisko nie minęła nawet minuta.

Ararat Erywań pokonał 2:0 gibraltarski Lincoln Red Imps. Nie błyszczał w tym meczu golkiper zespołu z południa kontynentu, który co prawda równie dużych błędów jak Redjepi nie popełnił, ale w decydujących akcjach dwa razy odsłonił przeciwnikom bramkę. Wyróżnić warto znanego z ligi holenderskiej Furdjela Narsingha, który zaliczył dwie asysty.

Najwyższe zwycięstwo we wtorek odniosła Suduva Mariampol. Litewska drużyna praktycznie zagwarantowała sobie awans wynikiem 5:0 w wyjazdowym starciu z sanmaryńskim SP Tre Penne. Zagrał w tym meczu między innymi Povilas Leimonas, a sędziował Krzysztof Jakubik.

Północnoirlandzki Linfield FC dwukrotnie wychodził na prowadzenie w meczu na terenie farerskiego HB Torshavn dzięki uderzeniom Andrewa Waterwortha. W obu przypadkach pozwolił przeciwnikowi odpowiedzieć, na przykład minutę później. Remis 2:2 na wyjeździe jest korzystniejszy dla zawodników Linfield FC, ale mają też prawo czuć niedosyt.

W czwartek mecze polskich drużyn w II rundzie eliminacji Ligi Europy. O godzinie 19 początek rywalizacji Lechii Gdańsk z Broendby IF. O godzinie 20 Piasta Gliwice z Riga FC, a o godzinie 21 Legii Warszawa z Kuopionem Palloseura.