II liga: Lech II Poznań poniósł klęskę w debiucie. Olimpia Elbląg liderem

Drużyna rezerw zadebiutowała na szczeblu centralnym. Tym pionierem jest Lech II Poznań, który przegrał 0:4 z Olimpią Elbląg.

Lech II Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Lech II Poznań
Wiele osób z zaciekawieniem obserwuje, jak poradzi sobie drużyna rezerw na trzecim szczeblu rozgrywek. Oparta na młodych wychowankach akademii Lecha Poznań ekipa była w poprzednim sezonie najlepsza w grupie drugiej trzeciej ligi i po wywalczeniu awansu podjęła zupełnie nowe wyzwanie. Zderzenie z drugoligową rzeczywistością okazało się bolesne.

Pierwszym przeciwnikiem zespołu z Wielkopolski była Olimpia Elbląg, która wiosną cudem utrzymała się na szczeblu centralnym. W niedzielę przeważała na murawie. Do przerwy drużyna z północy Polski prowadziła 2:0, a gole strzeliła tuż po rozpoczęciu meczu i tuż przed zakończeniem pierwszej części. Michał Kuczałek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Oskar Ryk zakończył mocnym uderzeniem akcję Cezarego Demianiuka.

Po przerwie Michał Kuczałek ponownie wykorzystał swoje warunki fizyczne i przymierzył głową do bramki. Wynik na 4:0 ustalił Damian Szuprytowski w 82. minucie po spektakularnym rajdzie zainicjowanym jeszcze na własnej połowie. Grzegorz Wojtkowiak i jego młodsi kompani byli najbliżej gola na początku drugiej części meczu, kiedy trafili w poprzeczkę bramki Sebastiana Madejskiego. Rozmiaru porażki nie udało się jednak zmniejszyć, debiut kompletnie się nie udał.

Mecz w Elblągu zakończył 1. kolejkę. Olimpia została liderem, a piłkarze z Wronek rozpoczynają sezon na dnie tabeli.

Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 4:0 (2:0)
1:0 - Michał Kuczałek 1'
2:0 - Oskar Ryk 45'
3:0 - Michał Kuczałek 64'
4:0 - Damian Szuprytowski 82'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?