Paris Saint-Germain zdobyło Superpuchar Francji 2019

Bez niespodzianki w spotkaniu o Superpuchar Francji 2019. Paris Saint-Germain po niełatwej przeprawie uporało się z ekipą Stade Rennais (2:1) i sięgnęło po pierwsze trofeum w sezonie.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Lottin Newspix / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin
Paryżanie byli zdecydowanymi faworytami sobotniej konfrontacji w chińskim Shenzhen, ale od początku ambitnie na rywala ruszyli podopieczni Juliena Stephana, którzy co chwila gościli pod polem karnym PSG.

Zespół z Rennes dopiął swego w 13. minucie potyczki. Wówczas dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Benjamin Bourigeaud, a niepilnowany przez nikogo Adrien Hunou skierował piłkę do siatki.

Podrażnieni takim obrotem spraw mistrzowie Francji starali się szybko odpowiedzieć na straconego gola, lecz nie potrafili zaskoczyć defensywy Stade Rennais. Aktywny był Kylian Mbappe Lottin, który miał zbyt małe wsparcie ze strony klubowych kolegów i wynik w pierwszej połowie batalii już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron mocno do pracy zabrali się zawodnicy prowadzeni przez Thomasa Tuchela, którzy przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Jedna z ich akcji przyniosła oczekiwany skutek w 57. minucie, kiedy to gola po świetnym podaniu od Pablo Sarabii strzelił Mbappe Lottin, doprowadzając do remisu.

PSG nie zamierzało zwalniać tempa, zaś sporo ożywienia w jego szeregi wniosło wejście Angela Di Marii (zmienił Andera Herrerę). Argentyńczyk w 73. minucie znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i jak się później okazało zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1, a zarazem Superpuchar Francji.