Primera Division. Celta Vigo - Real Madryt. Pierwsza czerwona kartka Luki Modricia w karierze

Luka Modrić nie dokończył pierwszego meczu w nowym sezonie. Dla Chorwata była to nowość, bo przez całą karierę nie otrzymał bezpośrednio czerwonej kartki.

Robert Czykiel
Luka Modrić ogląda czerwoną kartkę PAP/EPA / Lavandeira Jr / Na zdjęciu: Luka Modrić ogląda czerwoną kartkę
Real Madryt bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon Primera Division. "Królewscy" w pierwszym meczu wygrali na wyjeździe z Celtą Vigo (3:1). Trener Zinedine Zidane ma jednak zmartwienie, bo w drugiej połowie czerwoną kartkę zobaczył Luka Modrić.

Primera Division. Real Madryt czekał na to ponad 2 lata. Znów jest przed Barceloną >>

Sędzia wyrzucił Chorwata w 56. minucie. Po analizie VAR ukarał go w ten sposób za atak na stopę Denisa Suareza. Nie brakuje głosów, że była to zbyt surowa kara dla 33-letniego pomocnika.

Co ciekawe, Modrić zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę pierwszy raz w karierze. Po meczu jednak zachował klasę i przeprosił swojego rywala.

- Modrić mnie przeprosił i powiedział, że to nie był zamierzony atak - mówił po spotkaniu Suarez.

La Liga. Celta Vigo - Real Madryt. Zidane o transferze Bale'a: On zostaje z nami! >>

Kibice uważają, że czerwona kartka się nie należała. Władze Primera Division jednak wprowadziły politykę "zero tolerancji" dla ataków na okolice ścięgna Achillesa, aby zminimalizować tego typu kontuzje. Stąd też tak surowa kara dla chorwackiego gwiazdora.

Czy Modrić słusznie został ukarany czerwoną kartką?