The Championship: drużyna Krystiana Bielika znów nie wygrała

Trwa zła seria Derby County. Drużyna Krystiana Bielika zaliczyła czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa i w domowym starciu z West Bromwich Albion tylko zremisowała 1:1.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik (z lewej) i Matt Philips (z prawej) Getty Images / James Williamson - AMA/WBA FC / Na zdjęciu: Krystian Bielik (z lewej) i Matt Philips (z prawej)
Po inauguracyjnym zwycięstwie z Huddersfield Town (2:1), później "Barany" traciły punkty ze Swansea City (0:0), Stoke City (2:2) oraz Bristol City (1:2). Dlatego w sobotę były pod sporą presją.

Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bo już w 6. minucie Martyn Waghorn wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył (został sfaulowany przez Kierana Gibbsa).

Waghorn poczuł się pewnie i w gdy w końcówce pierwszej części Gavin Ward podyktował dla miejscowych drugą jedenastkę (za zagranie ręką Filipa Krovinovicia), strzelec pierwszego gola również podszedł do piłki, ale tym razem jego strzał obronił Sam Johnstone.

Efekt? W końcówce spotkania "Barany" mogły sobie pluć w brodę. Oglądaliśmy wtedy trzeci rzut karny, tyle że pierwszy dla gości. Max Lowe nieprzepisowo powstrzymywał Matheusa Pereirę i z "wapna" na 1:1 trafił Kenneth Zohore.

->Premier League: Aston Villa - Everton. Beniaminek z pierwszym zwycięstwem

Krystian Bielik pojawił się w podstawowym składzie Derby County i spędził na boisku 90 minut. Jego zespół ma sześć punktów po pięciu spotkaniach.

->Premier League: Liverpool - Arsenal. Jordan Henderson: Te mecze należą do najbardziej ekscytujących

Derby County - West Bromwich Albion 1:1 (1:1)
1:0 - Martyn Waghorn (k.) 6'
1:1 - Kenneth Zohore (k.) 84'

Czy Derby County włączy się do walki o awans do Premier League?