Premier League: Aston Villa - Everton. Beniaminek z pierwszym zwycięstwem

Do trzech razy sztuka. W 3. kolejce Premier League Aston Villa zdobyła pierwsze punkty i odniosła pierwsze zwycięstwo. Beniaminek ograł 2:0 Everton.

Szymon Mierzyński
piłkarze Aston Villa Newspix / Alex Pantling / Na zdjęciu: piłkarze Aston Villa
Zespół Deana Smitha objął prowadzenie w 22. minucie, gdy Jota świetnie obsłużył Wesleya Moraesa, a ten pokonał Jordana Pickforda precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

Później "The Toffees" szukali wyrównania i w drugiej połowie wypracowali sporą przewagę. Gospodarzom dopisywało jednak szczęście, m. in. po strzale Alexa Iwobiego uratował ich słupek.

->Łukasz Trałka: Warta to swojska banda. Nie chciałem zostawiać rodziny dla średniej oferty

Aston Villa wybroniła skromne prowadzenie, a w ostatniej doliczonej minucie pozbawiła przeciwnika złudzeń. Do siatki między nogami Pickforda trafił bowiem Anwar El Ghazi.

Beniaminek zwyciężył 2:0 i po porażkach z Tottenhamem Hotspur (1:3) oraz AFC Bournemouth (1:2), zainkasował pierwsze punkty po awansie do Premier League. Everton zaś pozostaje z czterema "oczkami", które wywalczył w starciach z Crystal Palace (0:0) i Watfordem (1:0).

->PKO Ekstraklasa. Trwa gehenna Juliusza Letniowskiego. Pomocnik Lecha Poznań wciąż nie może trenować z zespołem

Aston Villa - Everton 2:0 (1:0)
1:0 - Wesley Moraes 21'
2:0 - Anwar El Ghazi 90+5'

Czy Aston Villa utrzyma się w Premier League?