Jupiler League: Czerwony piatek w Gandawie / Niespodziewana wygrana Kanarków

Piłkarze KAA Gent znowu zawiedli swoich kibiców. Tym razem Indianie ulegli na własnym boisku wciąż walczącemu o utrzymanie Sint Truidense VV 2:3, notując tym samym czwartą porażkę z rzędu.

W tym artykule dowiesz się o:

Goście już po 20 minutach prowadzili 2:0. Najpierw Bojana Jorgacevicia pokonał Kris Buvens, a osiem minut później piłkę do własnej siatki skierował Bernd Thijs. W przerwie trener Trond Sollied musiał poważnie porozmawiać ze swoimi podopiecznymi, bo już trzy minuty po zmianie stron Adekanmi Olufade zdobył kontaktową bramkę. Ten sam zawodnik w 60. minucie doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości na Aleksandrze Mutavdziciu. Jednak 120 sekund później Khalilou Fadiga ukarany został czerwoną kartką, poważnie osłabiając swój zespół. Grający w przewadze piłkarze z Sint Truidense w ostatnich minutach zdołali zdobyć trzecią bramkę, której autorem był Rocky Peeters. Już w doliczonym czasie gry sędzia Frederic Flement pokazał czerwone kartki dwóm graczom gości: Cephasowi Chimedzie i Adamo Coulibaly?emu.

KAA Gent - Sint Truidense VV 2:3 (0:2)

0:1 - Buvens 11'

0:2 - Thijs (sam.) 19'

1:2 - Olufade 48'

2:2 - Olufade (k.) 60'

2:3 - Peeters 88'

Czerwone kartki: Fadiga /62'/ (KAA Gent) oraz Chimedza /90'/, Coulibaly /90'/ (Sint Truidense).