Bundesliga. Bayern - Mainz: Lewandowski po raz szósty! Zobacz bramkę Polaka (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: strzał Roberta Lewandowskiego
Materiały prasowe / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: strzał Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył szóstą bramkę w tym sezonie Bundesligi, tym razem wpisując się na listę strzelców w meczu Bayern Monachium - FSV Mainz (6:1). Zobacz trafienie polskiego napastnika.

Na szóstego gola reprezentanta Polski w tym sezonie Bundesligi trzeba było poczekać do 78. minuty spotkania Bayernu Monachium z 1.FSV Mainz 05. Wtedy Robert Lewandowski po ładnym przyjęciu piłki w polu karnym precyzyjnie uderzył z kilkunastu metrów, pokonując bramkarza rywali.

Zobacz trafienie Roberta Lewandowskiego:

- Szansa Lewandowskiego i jest gol numer sześć! Brawo, brawo Robert! - ekscytował się jeden z komentatorów Eleven Sports. - Nie zatrzymuje się, musiał strzelić gola. Polska maszyna na Allianz Arena. Nie ma siły na Polaka - dodawał drugi.

Po bramce Roberta Lewandowskiego na 5:1, jedno trafienie dołożył jeszcze Alphonso Davies. W ten sposób Bayern Monachium rozgromił 1.FSV Mainz 05 6:1, choć od 6. minuty przegrywał 0:1.

Warto podkreślić, że przed sobotnim pojedynkiem w ligowych spotkaniach mistrzów Niemiec dla Bayernu strzelał tylko Robert Lewandowski. Teraz sytuacja uległa zmianie, bo oprócz "Lewego", trafił też wspomniany Davies, a także Benjamin Pavard, David Alaba, Ivan Perisić i Kingsley Coman.

Dla Bayernu była to druga wygrana w tym sezonie Bundesligi.

Zobacz też: Bundesliga. Bayern - Mainz. "Podwyżkę dali, to strzelamy dalej". Robert Lewandowski nadal w formie. Zobacz memy Eliminacje Euro 2020. Krystian Bielik o Robercie Lewandowskim: Nie grałem przeciwko takiemu napastnikowi

Czy Lewandowski w tym sezonie zostanie królem strzelców Bundesligi?