Fortuna I liga: Radomiak na szczycie tabeli. Gorące końcówki na trzech stadionach

Radomiak jest liderem Fortuna I ligi po zwycięstwie 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Mecze w Jastrzębiu-Zdroju, w Tychach i w Niecieczy rozstrzygnęły się w końcówce.

piłkarze Radomiaka Radom Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Dariusz Banasik poprowadził Radomiaka Radom w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi Zagłębiu Sosnowiec. Szkoleniowiec rozstał się z Trójkolorowymi po nieudanym początku sezonu 2017/2018, który ostatecznie zakończył się jednak awansem do PKO Ekstraklasy.

W sobotę Banasik triumfował, ponieważ jego podopieczni wygrali 2:1 i w nagrodę wyszli na prowadzenie w tabeli. Do bramki gości trafili Mateuszowie Cichocki i Michalski. Radomiak wygrał u siebie cztery z sześciu spotkań.

Puszcza Niepołomice była przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała przedostatnia w tabeli obejmującej tylko wyniki w meczach u siebie, a jej przeciwnik nie przywiózł kompletu punktów z wcześniejszych trzech spotkań na wyjeździe. Ze swoją słabością wygrali Górale, którzy zwyciężyli 1:0 w Niepołomicach dzięki bramce doświadczonego Tomasza Nowaka.

GKS 1962 Jastrzębie miał już dość remisów, których od początku sezonu zanotował pięć w siedmiu występach. W konfrontacji z Chrobrym Głogów podopiecznych Jarosława Skrobacza interesowało tylko zdobycie pełnej puli. Konsekwentnie atakowali aż w 82. minucie Kamil Adamek rozstrzygnął mecz strzałem na 1:0.

GKS Tychy jest niepokonany od czterech spotkań. W sobotę wygrał 2:1 z Wigrami Suwałki, które nie zapunktowały od trzech kolejek. Ta konfrontacja rozstrzygnęła się jeszcze później niż mecz w Jastrzębiu-Zdroju. Dario Kristo umieścił piłkę w bramce przyjezdnych w doliczonym czasie.

Piotr Tworek poprowadził zawodników Warty Poznań w meczu na stadionie Bruk-Bet Termaliku Nieciecza. W przeszłości trener Zielonych był asystentem Macieja Bartoszka w sztabie niecieczan. Drużyna Tworka była bardziej zadowolona z remisu 1:1 niż gospodarze, ponieważ swojego gola strzeliła w 87. minucie. Mateusz Kupczak poradził sobie z nerwami i pokonał golkipera swojego byłego klubu z rzutu karnego. Była to odpowiedź na wcześniejszą bramkę debiutanta Mateja Jelicia. Bruk-Bet rozpoczął sezon od trzech zwycięstw, ale następnie nie wygrał w pięciu kolejkach z rzędu i jest w dolnej połowie tabeli. W sobotę sukces był blisko, ale Warta na niego nie pozwoliła.

W niedzielę na zakończenie kolejki mecz Miedzi Legnica z Olimpią Grudziądz.