Premier League: Liverpool wciąż nieomylny, piąta wygrana w nowym sezonie

Zaczęło się źle, skończyło zgodnie z planem. Liverpool pokonał Newcastle United 3:1, ma na koncie komplet punktów i pewnie lideruje w Premier League.

Szymon Mierzyński
Isaac Hayden (z lewej) oraz Divock Origi (w środku) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Isaac Hayden (z lewej) oraz Divock Origi (w środku)
Tym razem podopieczni Juergena Kloppa nie rozegrali meczu idealnego, bo pierwsze fragmenty w ich wykonaniu były niemrawe, co udało się nawet wykorzystać "Srokom". Pięknego gola zdobył w 8. minucie Jetro Willems, który oszukał zwodem Trenta Alexandra-Arnolda i huknął nie do obrony z ostrego kąta.

Liverpool zbierał się do odpowiedzi dość długo, lecz gdy przyspieszył, to już przed przerwą zrobiło się 2:1, bo dublet ustrzelił Sadio Mane. Senegalczyk najpierw wyrównał bardzo podobnym strzałem do tego Holendra, a potem wykorzystał fatalną interwencję Martina Dubravki, który powinien przeciąć prostopadłe podanie, tymczasem przepuścił piłkę i sprawił, że rywal dopełnił formalności do pustej bramki.

Szansą dla Newcastle było tylko utrzymywanie sensacyjnego prowadzenia z początku, gdyż później zespół Steve'a Bruce'a był już bezradny. Po przerwie "The Reds" nie oddali mu pola, nie chcieli się narażać na nerwową końcówkę i szukali trzeciego trafienia. Nadeszło ono w 72. minucie i po kapitalnym odegraniu piętą Roberto Firmino egzekucję wykonał Mohamed Salah.

Liverpool wygrał 3:1 i to dla niego piąte zwycięstwo w sezonie 2019/2020. Podopieczni Juergena Kloppa pozostaną liderem Premier League bez względu na wyniki innych spotkań 5. kolejki.

->The Championship: remis Derby County, 90 minut Krystiana Bielika

Liverpool FC - Newcastle United 3:1 (0:1)
0:1 - Jetro Willems 7'
1:1 - Sadio Mane 28'
2:1 - Sadio Mane 40'
3:1 - Mohamed Salah 72'

Liverpool FC: Adrian - Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain (75' James Milner), Fabinho, Georginio Wijnaldum (84' Xherdan Shaqiri), Mohamed Salah, Sadio Mane, Divock Origi (37' Roberto Firmino).

Newcastle United: Martin Dubravka - Emil Krafth (67' Javier Manquillo), Fabian Schaer (80' Federico Fernandez), Jamal Lascelles, Paul Dummett, Jetro Willems, Miguel Almiron (67' Yoshinori Muto), Isaac Hayden, Jonjo Shelvey, Christian Atsu, Joelinton.