The Championship: piękny gol z rzutu wolnego. Zobacz trafienie Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki zaimponował forma w meczu 7. kolejki The Championship pomiędzy Hull City i Wigan Athletic (2:2). Reprezentant Polski zdobył piękną bramkę po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego.

Łukasz Witczyk
Kamil Grosicki Getty Images / Leila Coker/ MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Reprezentant Polski pokazał, że potrafi zdobywać bramki z rzutów wolnych. Kamil Grosicki uderzył z okolic narożnika pola karnego i trafił prosto w okienko bramki strzeżonej przez Davida Marshalla. Bramkarz Wigan Athletic nie miał szans na skuteczną interwencję i musiał wyjmować piłkę z siatki.

Grosicki gola zdobył w 20. minucie i wyprowadził Hull City na prowadzenie 2:1. Wcześniej dla Tygrysów gola zdobył Jarrod Bowen, a dla Wigan Athletic strzelił Chey Dunkley. Goście do wyrównania doprowadzili w 75. minucie po trafieniu Joe'a Gelhardta.

Polski skrzydłowy w tym sezonie rozegrał siedem ligowych spotkań dla Hull City. Strzelił w nich trzy bramki. Tygrysy zajmują dwudzieste miejsce w tabeli The Championship i na swoim koncie mają 6 punktów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko jedno "oczko".