Bundesliga. RB Lipsk - Bayern. Robert Lewandowski nie zachwycił. Zobacz noty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i sędzia Sascha Stegemann

Choć Robert Lewandowski strzelił bramkę w meczu RB Lipsk - Bayern Monachium (1:1), to wcale nie dostał świetnych not od niemieckiej prasy.

Reprezentant Polski potrzebował 150 sekund, by strzelić pierwszą bramkę w meczu Bundesligi RB Lipsk - Bayern Monachium. W trzeciej minucie pokonał Petera Gulacsiego po świetnym podaniu Thomasa Muellera, wyprowadzając mistrzów Niemiec na prowadzenie. Później miał jeszcze okazje na zdobycie goli, ale nie dołożył kolejnego trafienia.

Zarobił za to żółtą kartkę za przypadkowe uderzenie w twarz rywala. Oprócz tych momentów polski napastnik specjalnie się nie wyróżniał, czego odzwierciedleniem są noty przyznane Lewandowskiemu przez niemieckich dziennikarzy. Oceny nie powalają na kolana.

"Wykorzystał pierwszą okazję i zamienił podanie Muellera na bramkę. Siódmą w tym sezonie, strzeloną w czwartym meczu. Miał jeszcze dwie szanse - w 12. i 15. minucie - ale ich nie wykorzystał. Żółta kartka za uderzenie łokciem Halstenberga" - stwierdzili redaktorzy sportbuzzer.de, przyznając Lewandowskiemu "trójkę" (w skali 1-6, gdzie 1 to najwyższa nota).

Zobacz najlepiej wykonane rzuty karne przez Roberta Lewandowskiego:

"Na początku meczu zrobił szum, bo po podaniu od Muellera utrzymał nerwy na wodzy i pokonał Gulacsiego. Później się rozluźnił. Zwłaszcza w pierwszej połowie miał kilka dobrych, obiecujących szans na zdobycie gola, ale nie było efektu" - skomentowali dziennikarze niemieckiego oddziału goal.com. Nota dla Polaka: "2,5".

"Dwójkę" Lewandowskiemu przyznali żurnaliści hallo-muenchen.de, z kolei statystycy z SofaScore ocenili polskiego napastnika na "7,3" (w dziesięciostopniowej skali, gdzie 10 to najwyższa nota). Taką samą notę w Bayernie dostał Niklas Suele, z kolei trzy dziesiąte punktu więcej otrzymał Manuel Neuer.

Kolejnym rywalem Bayernu w Bundeslidze będzie 1.FC Koeln (21 września, 15:30). Przed spotkaniem na krajowym podwórku mistrzowie Niemiec zagrają z Crveną Zvezdą Belgrad w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tę potyczkę zaplanowano na środę (18 września, godz. 21:00).

Zobacz też: Bundesliga. Robert Lewandowski nadal na czele klasyfikacji strzelców. Już siedem goli Polaka Bundesliga. RB Lipsk - Bayern. Robert Lewandowski po raz siódmy! Zobacz bramkę (wideo)

Jak oceniasz występ Lewandowskiego w meczu z RB Lipsk?