The Championship: gol Mateusza Klicha i zwycięstwo Leeds United

Leeds United liderem The Championship. Drużyna Mateusza Klicha pokonała na wyjeździe Barnsley FC 2:0, a Polak zdobył jedną z bramek.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Mateusz Klich
"Pawie" zapewniły sobie pełną pulę w samej końcówce. Wynik otworzył Eddie Nketiah, zaś w 89. minucie trafił reprezentant Polski (opuścił boisko w doliczonym czasie), który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na strzelcu pierwszego gola.

Leeds ma teraz 16 pkt. i zajmuje 1. miejsce, wyprzedzając Swansea City dzięki lepszej różnicy bramek.

Na przeciwnym biegunie tabeli znajduje się Huddersfield Town. Zespół Kamila Grabary przegrał z Sheffield Wednesday 0:2 i w siedmiu kolejkach zgromadził zaledwie jedno "oczko".

->Premier League: Liverpool wciąż nieomylny, piąta wygrana w nowym sezonie

W niedzielę spadkowicza z Premier League po raz pierwszy prowadził Danny Cowley, lecz debiut nowego menedżera wypadł blado i po triumf sięgnęli goście, dla których trafiali Steven Fletcher oraz Sam Winnall.

Grabara spędził na boisku 90 minut. Huddersfield Town zajmuje obecnie przedostatnią pozycję.

->Szymon Mierzyński: Lech Poznań znów popadł w przeciętność (komentarz)

Huddersfield Town - Sheffield Wednesday 0:2 (0:1)
0:1 -Steven Fletcher 10'
0:2 - Sam Winnall 72'

Barnsley FC - Leeds United 0:2 (0:0)
0:1 - Eddie Nketiah 84'
0:2 - Mateusz Klich (k.) 89'

Czy Leeds United awansuje do Premier League?