Liga Mistrzów. PSG - Real Madryt. Zinedine Zidane załamany po hicie. "Zabrakło nam charakteru"

- Możesz mieć gorszy mecz pod względem gry, ale jeśli dorzucasz determinację... Tego u nas nie było - tłumaczy trener Zinedine Zidane. Jego Real Madryt dostał bolesne lanie w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów od PSG (0:3).

Jakub Artych
Zinedine Zidane PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Zinedine Zidane
Mimo braku na boisku Edinsona Cavaniego, Neymara i Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain z łatwością ograło Real Madryt. Paryżanie od początku meczu narzucili rywalom swój styl gry, zdominowali "Królewskich" i pierwszą bramkę zdobyli już w 14. minucie (CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU).

Real nie potrafił odpowiedzieć na zagrania gospodarzy. Zabrakło mu determinacji, o co największe pretensje miał po meczu Zinedine Zidane. - Martwi mnie to, że moja drużyna wyszła bez odpowiedniej intensywności. Wszyscy wiemy, jaki był to ważny mecz - podkreśla francuski szkoleniowiec (za RealMadridTV).

Los Blancos przyjechali do Paryża bez siedmiu ważnych piłkarzy, jednak nie jest to żadne wytłumaczenie dla Zidane'a. - Nie spodobało mi się to, że przy takich graczach w ofensywie na boisku nie oddaliśmy celnego strzału. To było trochę dziwne - podkreśla Zidane. - Kto zagrał źle? Nikogo nie wskażę palcem. Musimy zapomnieć o tej porażce, która jest bardzo ciężka - tłumaczy.

Zidane miał wielkie pretensje do swojego zespołu, ale pochwalił także PSG, które zagrało świetny mecz. Najlepszy był Angel Di Maria, który strzelił dwie bramki.

- Zagraliśmy z rywalem, który narzucił wysoki pressing, grał świetnie i ostatecznie strzelił trzy bramki. Nie umieliśmy odpowiedzieć - dodaje Zinedine Zidane.

Czy jesteś zaskoczony wysoką porażką Realu Madryt?