PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze: podział punktów w Szczecinie po dobrym spotkaniu

Choć dla Pogoni strata punktów u siebie z Górnikiem to spore rozczarowanie, to trzeba przyznać, że z przebiegu meczu, remis 1:1 jest wynikiem w pełni sprawiedliwym.

Bartłomiej Bukowski
zawodnik Pogoni Szczecin Santeri Hostikka (z lewej) i Daniel Ściślak (z prawej) z Górnika Zabrze PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: zawodnik Pogoni Szczecin Santeri Hostikka (z lewej) i Daniel Ściślak (z prawej) z Górnika Zabrze
Od początku starcia w Szczecinie to Pogoń była zdecydowanym faworytem. Lider Ekstraklasy podejmował bowiem zespół, który na czterech do tej pory wyjazdach zdobył zaledwie jeden punkt.

I choć w pierwszej połowie to właśnie po Pogoni było widać większą kulturę gry, gdyż to "Portowcy" lepiej operowali piłką, to jednak jeżeli chodzi o stwarzane sytuacje, to Górnik pod bramką Stipicy powodował takie samo, jeśli nawet nie większe zagrożenie, co gospodarze pod bramką Chudego. Finalnie jednak to wysiłki "Portowców" pierwsze przyniosły efekt. W 24. minucie po dograniu Spiridinovicia niemal z linii końcowej, w piłkę nie trafił Buksa, jednak za nim stał Matynia, który już bez wahania pewnie skierował futbolówkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry blisko wyrównania był Igor Angulo, który po świetnym podaniu Janży wyprzedził obrońców, jednak jego strzał zdołał wybronić Stipica, kolejny raz pokazując, jak ważnym elementem jest w swojej drużynie.

Po przerwie obie drużyny wyszły niesamowicie naładowane energią. W zasadzie co kilkadziesiąt sekund akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Tempo gry w tym fragmencie naprawdę mogło się podobać. Z czasem jednak inicjatywę przejął sam Górnik, który raz za razem zagrażał bramce Stipicy.

Próby Zabrzan zakończyły się powodzeniem w 73. minucie. Choć przyznać trzeba, że wydatnie pomogło im szczęście. Podanie Baidoo w pole karne odbił Kostas, jednak na tyle niefortunnie, że trafił w Matynię, przez co piłka przelobowała Greka, a zanim w gotowości był już Angulo, który z najbliższej odległości trafił głową do bramki Pogoni.

Po strzelonej bramce tempo gry nieco siadło. Górnik nieco zadowolił się osiągniętym rezultatem, zaś Pogoń, pomimo licznych prób, nie potrafiła wykończyć swoich akcji. Raz za razem Portowcy podchodzili pod pole karne Chudego, po czym w ich dograniach zaczynało brakować dokładności, w efekcie czego, więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
1:0 - Hubert Matynia 24'
1:1 - Igor Angulo 73'

Składy

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Srdjan Spiridinović (Tomas Podstawski 60'), Zvonimir Kozulj, Damian Dąbrowski, Marcin Listkowski (Kacper Kozłowski 85'), Santeri Hostikka (Adam Frączczak 74') - Adam Buksa

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - Mateusz Matras (Łukasz Wolsztyński 60'), Daniel Ściślak - Kamil Zapolnik (Ishmael Baidoo 46'), David Kopacz (Filip Bainović 66'), Jesus Jimenez - Igor Angulo

Żółte kartki: Buksa, Bartkowski, Kozłowski (Pogoń) - Zapolnik (Górnik)

Sędziował: Paweł Gil

Czy Pogoń Szczecin zdoła zakończyć sezon awansem do pucharów?